Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Stal Rzeszów ma zastępstwo za Hellstroema-Baengsa! To utalentowany Duńczyk

Stal Rzeszów
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Stal Rzeszów ma zastępstwo za Hellstroema-Baengsa! To utalentowany Duńczyk

Z wielkim zaskoczeniem wszyscy odebrali informację o odejściu Philipa Hellstroema-Baengsa z Texom Stali Rzeszów. Szwed i klub byli dogadani, wszystkie warunki były uzgodnione, jednak do podpisania kontraktu nie doszło ze względu na decyzję teamu młodego zawodnika. Rzeszowianie szybko ogłosili zastępstwo.

Nowym żużlowcem Texom Stali Rzeszów został Jesper Knudsen. 19-latek nie będzie oczywiście mógł występować na pozycji młodzieżowca, jednak będzie walczył o miejsce w składzie jako zawodnik U-24. Knudsen karierę w Polsce rozpoczął od kontraktu w Unii Leszno, jednak oczywiście tam szansy w PGE Ekstralidze nie otrzymał.

W sezonie 2023 startował w drugoligowym Starcie Gniezno. Osiągnął średnią na poziomie 1,194 punktu na bieg. Z dobrej strony pokazał się w finałowej rywalizacji ze Stalą Rzeszów, czym na pewno zwrócił na siebie uwagę działaczy z Podkarpacia. Duńczyk wystartował również w finałowej rundzie cyklu SGP 2, gdzie wywalczył pięć punktów do klasyfikacji generalnej. Jest ponadto indywidualnym mistrzem Europy juniorów z sezonu 2022.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *