Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Stal Rzeszów kupiła juniora za 360 tysięcy złotych?!

Stal Rzeszów
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Stal Rzeszów kupiła juniora za 360 tysięcy złotych?!

Texom Stal Rzeszów w sobotę zwyciężyła w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej, awansując tym samym na zaplecze PGE Ekstraligi. Do drużyny z Podkarpacia w trakcie sezonu wypożyczony został Wiktor Rafalski. Wypożyczony z GKM-u junior zaprezentował się solidnie, a rzeszowianie postanowili go pozyskać. Mogło ich to słono kosztować.

GKM Grudziądz wymagał zapłacenia ekwiwalentu w zamian za pozyskanie ich wychowanka. Opłata miała wynosić 360 tysięcy złotych. Rzeszowska Stal musiała więc zapłacić sporą kwotę, jak za takiego zawodnika, chociaż możliwe jest, że grudziądzanie zeszli nieco w dół ze swoimi oczekiwaniami finansowymi, aby móc zarobić jeszcze na Rafalskim, dla którego w Grudziądzu nie było miejsca.

Problem w tym, że 18-latkiem interesowały się również kluby z Ekstraligi, co niekoniecznie zachęcałoby GKM do obniżania swoich wymogów. Mogło być jednak tak, że ekstraligowe drużyny słysząc, ile woła sobie grudziądzki zespół, postanowiły skupić się na innych opcjach, odpuszczając temat wychowanka „Gołębi”. To z kolei mogło skłonić do obniżenia oczekiwań finansowych, na czym skorzystałaby rzeszowska Stal.

Dla Wiktora Rafalskiego transfer definitywny do Texom Stali Rzeszów jest szansą na rozwój, gdyż będzie podstawowym młodzieżowcem drużyny ze stolicy Podkarpacia. Częstsza jazda na poziomie 1. Ligi może pomóc mu w rozwoju i uczynić go lepszym zawodnikiem.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *