Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Stal Gorzów tłumaczy zmianę kolorystyki kevlarów. Poszli śladem sporotwych gigantów

Stal Gorzów
Fot. Stal Gorzów/Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Stal Gorzów tłumaczy zmianę kolorystyki kevlarów. Poszli śladem sporotwych gigantów

Kilka dni temu miała miejsce głośna prezentacja kevlarów Stali Gorzów na tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Gorzowianie zdecydowali się na odejście od tradycyjnych żółto-niebieskich barw, które zostały zastąpione jednolitą bazą granatową i miedzianymi wykończeniami wraz z herbem i logami sponsorów. Zmiana ta znalazła zarówno zwolenników jak i przeciwników. Taki wybór wytłumaczył w Gazecie Lubuskiej Krzysztof Czyrka wiceprezes zarządu Stali Gorzów.

Od 2008 roku Stal Gorzów niezmiennie występowała w najlepszej żużlowej lidze świata w żółto-niebieskich kevlarach, które nawiązywały oczywiście do barw gorzowskiej drużyny. Po kilkunastu latach przyszedł jednak czas na zmiany, a w klubie zdecydowano się na odświeżenie wizerunku klubu. W Gorzowie postawiono więc na nowe rozwiązania, a wybór ten tak tłumaczył wiceprezes zarządu Stali Gorzów.

– Zmiana kolorów kevlaru, a także zaprojektowana nowa kolekcja kibicowska, jest jedynie częścią odświeżenia wizerunku klubu i jasnym sygnałem sposobu podejścia do marketingu – podkreślił.

Klub z Gorzowa chce więc podążać nowymi ścieżkami, próbując nowych rozwiązań, które mają unowocześnić wizerunek Stali. Tym samym odchodzą oni od podobnej kolorystyki co sezon na rzecz całkowicie innego wyglądu kevlarów. Już teraz można powiedzieć, że przykuły one uwagę środowiska żużlowego. Przy nowym wyglądzie kombinezonów gorzowianie wzorowali się na największych sportowych markach, o czym wspomniał Czyrka.

– Największe europejskie kluby regularnie zmieniają swoje stroje. Robi to FC Barcelona czy Real Madryt. To naturalny trend. Chcemy się wpisywać w nowoczesny design i wzornictwo. W projektowaniu uwzględniliśmy także najnowsze wytyczne PGE Ekstraligi o „monochromach”. Stawiamy na jakość i wysoką estetykę. Szczególnie nam zależało na ekspozycji i widoczności herbu klubu- do nasza duma. Warto iść w stronę tych, którzy w sporcie wyznaczają trendy. To jest przede wszystkim Formuła 1 i wielkie marki piłkarskie. Wprowadziliśmy świeżość i kontrowersję, to ma czemuś służyć. Ponadto czytelność z perspektywy sponsora jest bardzo pożądana i to trzeba dziś rozumieć – wyjaśnił.

Warto zaznaczyć, że w nowych wzorach kevlarów występować będzie jedynie ekstraligowa drużyna gorzowian. Zespół ścigający się w rozgrywkach Ekstraligi U24 nadal będzie korzystał z tradycyjnych żółto-niebieskich kombinezonów.

Stal Gorzów w nadchodzącym sezonie będzie jedną z największych sił PGE Ekstraligi. Celem gorzowskiej drużyny jest awans do finału, a w składzie drzemie ogromny potencjał. Zespół reprezentować będą bowiem Martin Vaculik, Szymon Woźniak, Anders Thomsen, Oskar Fajfer, Jakub Miśkowiak, Oskar Paluch i Jakub Stojanowski. Jak zaprezentuje się ta ekipa? Przekonamy się już niedługo.

kevlar stal
Fot. Stal Gorzów/Facebook
431057723 933533572106135 3305137809262592721 n
Fot. Stal Gorzów/Facebook

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *