Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Stal Gorzów partnerem Lions Charity Run!

Stal Gorzów

Autor: Redakcja

Stal Gorzów partnerem Lions Charity Run!

Podczas spotkania w biurze Pełnomocnika ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę i rozmowy o wzmocnieniu współpracy pan Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający KS Stal Gorzów, wyraził chęć włączenia się w akcję Lions Clubs International – największej na świecie organizacji humanitarnej.

Podczas niedzielnego meczu na stadionie w Gorzowie pojawi się razem ze mną reprezentacja biegaczy Jacek Zawodny i Arkadiusz Dybiec , którzy w tym roku przebiegli 717km. Towarzyszyło im hasło: ” Biegniemy, abydzieci mogły chodzić “

Członkowie Lions Clubs: biegacze z Niemiec Polski i Rosji, którzy podczas biegu byli również moimi gośćmi w Schloß Trebnitz Bildungs- und Begegnungszentrum e.V.
zbierają w tym roku pieniądze dla dzieci z:

✅Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu,
✅ Centrum Charytatywnego “I believe in a miracle” w Kaliningradzie w Rosji,
✅ Szpitala dziecięcego w Al Hoceima, Maroko.

Reklamy

Bieg w Polsce objęty jest patronatem Komisja Europejska w Polsce

Mam nadzieję, że Stalowa Rodzina gorąco powita reprezentację Lions Charity Run na Jancarzu.

  • Rok temu biegacze przebiegli 675 kilometrów, z Gdańska do Berlina, w 75. rocznicę ponownego odzyskania wolności. Celem biegu było podkreślenie wagi dobrosąsiedzkich relacji polsko- niemieckich oraz zbiórka pieniędzy, w połowie na wyposażenie Domu dla Dzieci Autystycznych w Poznaniu, a także kontynuacja poprzedniej zbiórki na rozbudowę szkoły w Kibeho w Rwandzie. Bieg, który wystartował 1 września w Gdańsku o godz. 8.00 spod Poczty Gdańskiej, biegacze ukończyli 6 września w Berlinie. Sygnał do startu, po raz trzeci w 8. letniej historii biegów LCR, dał Prezydent Lech Wałęsa.
  • W 2019 roku w 30. rocznicę upadku systemu komunistycznego w Europie, Obrad Okrągłego Stołu i pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu, biegaczy także wystartował z Gdańska prezydent L. Wałęsa. 1 039. kilometrowa trasa prowadziła przez Polskę, Austrię, Słowację, Węgry, Chorwację, Słowenię i Włochy do Mediolanu. Tam odbywała się światowa konwencja największej na świecie organizacji humanitarnej Lions Clubs. Cześć zebranych pieniędzy została przekazana na wyposażenie Szkoły dla Dzieci Niewidomych w Krakowie, a druga część na rozbudowę szkoły w Rwandzie, 25 lat po morderstwach plemiennych.
  • Dwa lata wcześniej, w 100. rocznicę zakończenia I Wojny Światowej, biegacze pokonali 1 000 km w poprzek Europy, z Poznania przez Pragę i Norymbergę do Strasburga. Patronem był Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.
  • LCR odbywał się także w USA, Japonii, na Litwie, Łotwie, w Niemczech i oczywiście Polsce. Razem ponad 5 000 km. „Zawsze staramy się znaleźć jakiś symboliczny kontekst” mówi dr Mariusz Szeib – organizator biegu. „Na przykład w 2014, w 25-lecie upadku komunizmu, połączyliśmy symbolicznie Gdańsk tam, gdzie powstała Solidarność, z Berlinem, gdzie upadł berliński mur. W tym roku, w związku z okrągłą rocznicą zakończenia II Wojny Światowej, trasa jest podobna- łączy Gdańsk, gdzie wojna się rozpoczęła z Berlinem gdzie się zakończyła”.
  • Biegacze jako członkowie Lions Clubs, podczas każdego biegu zbierają środki na pomoc dla dzieci. Do tej pory zebrali ponad 670 tys. zł na pomoc dla dzieci na Ukrainie, Łotwie, w Nepalu, Niemczech, Syrii, Libanie i w Polsce. Kończy się budowa hostelu dla dzieci w Lokhim w Nepalu za LCR 2016, a w Bejrucie niesie pomoc ambulans zakupiony za fundusze zebrane przez LCR 2018.

Pomóc można przez
❤️ wpłatę na konto www.zrzutka.pl/jhzehm
❤️ zakup symbolicznych kilometrów,
❤️ dołączenie do biegu w dowolnym miejscu na trasie lub
❤️ zakup koszulki biegowej.
Organizatorzy deklarują, że każda zebrana złotówka trafi, bez żadnych potrąceń, do potrzebujących. Wszystkie koszty biegu pokrywają sami uczestnicy, bądź pokryte zostały dzięki życzliwości sponsorów m.in. Zamkowi Trebnitz, Polskiej Akademii Rozwoju, Urzędu Miasta Poznania, hotelowi PURO, firmy Toyota Bońkowscy, która wypożyczyła samochód na potrzeby biegu, oraz firmy Adidas, która przekazała sprzęt sportowy dla biegaczy. Część kosztów poniósł także Lions Clubs Okręg 121 Polska.
fot. Stal Gorzów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×