Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Stal bliżej brązowego medalu – Relacja meczu FOGO Unia Leszno – MOJE BERMUDY Stal Gorzów

Relacja meczu

Autor: Łukasz Kachel

Stal bliżej brązowego medalu – Relacja meczu FOGO Unia Leszno – MOJE BERMUDY Stal Gorzów

FOGO Unia Leszno przegrała z Moje Bermudy Stalą Gorzów w pierwszym meczu o brązowy medal. Był to ostatni ligowy mecz w tym sezonie na leszczyńskim torze.

Po czterech latach dominacji „Byków” ich detronizacja staje się faktem. Leszczynianie najpierw stracili szansę na finał PGE Ekstraligi, a w niedzielę Stal Gorzów okazała się lepsza w walce o najniższy stopień podium. Goście objęli prowadzenie już w pierwszym wyścigu i nie oddali go do końca spotkania. Po pierwszej serii wynik brzmiał 14:10 dla Stali, która wyraźnie była tego dnia mocniejsza.

W piątej gonitwie 3. punkty do mety dowiózł Martin Vaculik i 1 punkt do dorobku Stali dorzucił Rafał Karczmarz. W ten sposób przewaga gości wzrosła już do 6 oczek. W szeregach biało-niebieskich brakowało punktów Emila Sayfutdinova, który tego dnia popełnił kilka błędów i przede wszystkim brakowało mu szybkości. Rosjanin w całym meczu zdobył 2 punkty. Ponadto był to jego ostatni mecz w Lesznie z „Bykiem” na piersi i z całą pewnością nie było to jego wymarzone pożegnanie z leszczyńskimi kibicami. Na półmetku zawodów Unia Leszno przegrywała 23:19.

Gdy wydawało się, że leszczynianie zaczną odrabiać straty, okazało się, że to Stal Gorzów się rozpędza i nie ma zamiaru oddać prowadzenia. Byki przegrały 8., 9. i 10. wyścig, przez co goście prowadzili już 10 oczkami. Był to raczej smutny widokwidok dla kibiców Unii, tym bardziej, że mogli odnieść wrażenie, że losy tego spotkania spoczywają na barkach Janusza Kołodzieja i Jasona Doyla. Słaby występ zanotował Jaimon Lidsey i tylko 4 oczka do wyniku dorzucił Piotr Pawlicki. Cieszyć mogła dobra dyspozycja Damiana Ratajczaka, który tego dnia zostawił na torze kawał serducha. Po stronie gości świetny występ zaliczył Rafał Karczmarz, który zaliczył najlepszy mecz w sezonie.

Reklamy

Przed biegami nominowanymi na tablicy wyników widniał rezultat 41:37 dla Stali Gorzów. W 14. gonitwie pierwszy na mecie zameldował się Damian Ratajczak, a za nim kolejno Rafał Karczmarz, Martin Vaculik i Emil Sayfutdinov. Wśród kibiców pojawiła się nadzieja na remis, jednak w ostatnim wyścigu wieczoru ostateczny cios Bykom zadał duet Bartosz Zmarzlik i Andres Thomsen przywożąc do mety 5. punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 49:41 dla Moje Bermudy Stali Gorzów. Mecz rewanżowy odbędzie się za tydzień w Gorzowie. Czy sprawa brązowego medalu jest jeszcze otwarta? Czy Fogo Unia Leszno będzie w stanie powalczyć w meczu rewanżowym? Odpowiedź poznamy już za tydzień.

Punktacja:
FOGO Unia Leszno – 41 pkt.
9. Emil Sajfutdinov – 2 (1,1,0,-,0)
10. Janusz Kołodziej – 11+1 (3,3,1,2*,2,0)
11. Jaimon Lidsey – 2 (0,0,2,-)
12. Jason Doyle – 12+1 (2,2,1*,3,3,1)
13. Piotr Pawlicki – 4 (0,2,2,0,-)
14. Krzysztof Sadurski – 3 (2,1,0)
15. Damian Ratajczak – 7+3 (1*,1*,2*,3)

MOJE BERMUDY Stal Gorzów – 49 pkt.
1. Szymon Woźniak – 4+2 (2*,0,2*,0)
2. Anders Thomsen – 12+1 (3,3,3,1,2*)
3. Martin Vaculik – 9+1 (3,3,1,1,1*)
4. Rafał Karczmarz – 9 (2,1,3,1,2)
5. Bartosz Zmarzlik – 12 (1,2,3,3,3)
6. Wiktor Jasiński – 3 (3,0,0)
7. Kamil Nowacki – 0 (0,0,0)

fot. speedwayekstraliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×