Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Stal czy Włókniarz? Marcin Musiał – „Stawiałbym 50 na 50”

Stal Włókniarz

Autor: Marcin Boroch

Stal czy Włókniarz? Marcin Musiał – „Stawiałbym 50 na 50”

Bardzo możliwe, że zespoły z Gorzowa i Częstochowy spotkają się ponownie za kilka tygodni, bowiem wszystko wskazuje na to, że rozegrają między sobą batalię o półfinał play-offów PGE Ekstraligi. Głos w tej sprawie zabrali Marcin Musiał i Jacek Frątczak w naszym magazynie.

Zawodnicy Wilków po blamażu z Platinum Motorem Lublin “Katastrofa i kompromitacja naszej drużyny”

Na samym początku magazynu nasi goście — Marcin Musiał i Jacek Frątczak zapytani zostali o to, kto według nich jest faworytem spotkania Włókniarz Częstochowa VS Stal Gorzów, które na 99% dojdzie do skutku w ćwierćfinale play-offów. Cała debata na ten temat tych obu klubów i ich potencjalnych transferów trwała blisko 30 minut.

Mecz meczowi nigdy nie będzie równy. Wydaje mi się, że w skali całego sezonu Włókniarz jest w lidze wyżej niż Stal, więc na ten moment oni mają brąz na swojej szyi. Z drugiej strony jednak jak popatrzymy na ich pojedynki, to w dwumeczach lepiej wychodzi Stal. Cieniem rzuca się na to zeszłoroczny półfinał, wygrany przez Stal w Częstochowie. Po drugie wywalczony remis przy stracie w pewnym momencie 10 punktów. Jeśli do pozostałej czwórki dołączy Miśkowiak, a swoje punkty dorzucą juniorzy — to będą zdecydowanym faworytem. Zadecydują detale. Stawiałbym ten mecz 50 na 50.

Powiedział Marcin Musiał

Czy Stal jest obecnie trzecią siłą ligi? Uważam, że gorzowianie lepiej czują się w Częstochowie niż częstochowianie w Gorzowie, co udowodnili w tamtym sezonie. Sadzę też, że juniorzy gorzowscy, o czym świadczą statystyki, to jest ich duży handicap. W mojej ocenie dwumecz ćwierćfinałowy Włókniarz VS Stal zdecydowanie dla Stali, co nie zmienia faktu, że widzę oba zespoły w półfinale.

Dopowiedział Jacek Frątczak

Tauron Włókniarz Częstochowa ma jeszcze teoretyczne szanse na wskoczenie na drugie miejsce w tabeli, ale do tego potrzebowałby niesamowicie korzystnego układu spotkań, a przede wszystkim zdobycia 50 punktów w Lublinie. Częstochowianie powinni bardziej martwić się o to, czy zakończą rundę zasadniczą przed gorzowianami. Oczywiście w kontekście rywalizacji w ćwierćfinale zmieni to tylko gospodarza pierwszego spotkania.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV z udziałem Frątczaka i Musiała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *