Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Stadion żużlowy w Zielonej Górze z ukończonym parkiem maszyn

stadion żużlowy w zielonej górze
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

Stadion żużlowy w Zielonej Górze z ukończonym parkiem maszyn

Przed sezonem 2024 w Zielonej Górze budowano nie tylko skład na rozgrywki PGE Ekstraligi. Podjęto również inwestycję w park maszyn, który na dwa tygodnie przed pierwszym domowym spotkaniem został oficjalnie oddany do użytku.

Park maszyn powstał w miejscu, w którym wcześniej był sektor gości, który teraz znajduje się bliżej drugiego łuku. Od dawna w kontekście zielonogórskiego obiektu mówiło się właśnie o przestarzałym parku maszyn, a także niekomfortowych warunkach do oglądania żużla dla kibiców drużyn przyjezdnych

To była nasza pięta achillesowa, ale teraz fani naszych rywali nie mogą już na nic narzekać, zyskali naprawdę fajną przestrzeń do kibicowania – mówidyrektor sportowy ZKŻ SSA Piotr Protasiewicz przed kamerą FalubazTV.

Na nowy park maszyn wydano 6 milionów złotych. Klub mógł liczyć na wsparcie miasta Zielona Góra. Ważne, że wszystkie prace zostały zgodnie z planem zakończone przed startem rozgrywek. Nie przeszkodziły one również w przeprowadzeniu wielu jednostek treningowych. Beniaminek z Grodu Bachusa może już w pełni skupić się na ruszającej za chwilę rywalizacji na torze. Falubaz otworzy sezon w piątek, 12 kwietnia wyjazdowym starciem z Betard Spartą Wrocław. Dziewięć dni później pojadą pierwszy mecz na własnym stadionie z ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Falubaz park maszyn
Fot. B. Mirosławski/Falubaz Zielona Góra
boksy falubaz
Fot. B.Mirosławski/Falubaz Zielona Góra

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *