Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Poznaliśmy szczegóły rozbudowy stadionu w Krośnie za olbrzymie pieniądze

Stadion w Krośnie
Fot. Wilki Krosno

Autor: Krzysztof Choroszy

Poznaliśmy szczegóły rozbudowy stadionu w Krośnie za olbrzymie pieniądze

W ostatnim czasie zaczęto mówić o tym, że stadion żużlowy w Krośnie przejdzie modernizację. Miasto miało na tę inwestycję otrzymać fundusze od państwa. Teraz poznaliśmy szczegóły tego, co zostanie przebudowane na arenie przy ulicy Legionów.

Jak informował portal krosno24.pl miasto otrzymało od państwa 20 milinów złotych, które w większości zainwestuje w stadion przy ulicy Legionów. Wybudowana zostanie nowa trybuna oraz budynek klubowy, a także otoczenie obiektu będzie odpowiednio zagospodarowane. Tak na temat prac, jakie odbywać się będą na terenie krośnieńskiej areny wypowiedział się zastępca prezydenta miasta, Tomasz Soliński.

Stara trybuna zostanie wyburzona, a w jej miejsce zostanie zbudowana nowa, z zadaszeniem i o większej pojemności. Wyburzony zostanie również budynek obsługowy. Na jego miejscu powstanie nowy wraz z całą infrastrukturą. Zmodernizowany zostanie też system nagłośnienia i przeciwległa trybuna do głównej. Zostaną również przeprowadzone prace związane z otoczeniem wokół tych obiektów, łącznie z parkingiem – mówił zastępca prezydenta Krosna dla krosno24.pl.

Poznaliśmy również szczegóły tego, jak stadion będzie wyglądał po modernizacji. Nowa zadaszona trybuna ma mieć 1050 miejsc. Na niej mają równiez znaleźć się pomieszczenia dla sędziów, służb, studio telewizyjne, toalety i loża VIP. Na arenie wyznaczone zostały również miejsca dla kamer. Prace miałyby rozpocząć się w przyszłym roku i potrwają do grudnia 2025.

Modernizacja stadionu przy ulicy Legionów jest kolejnym krokiem naprzód w wykonaniu Wilków Krosno. Wynik sportowy również będzie ważny, gdyż krośnianie z przebudowanym obiektem z pewnością chcieliby zameldować się w PGE Ekstralidze, o co powalczą już w przyszłym roku.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×