Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Speedway Kraków ma gotowy skład na Krajową Ligę Żużlową. W Krakowie czekają na oficjalną decyzję GKSŻ

Speedway Kraków
Fot. Speedway Wanda Kraków

Autor: Krzysztof Choroszy

Speedway Kraków ma gotowy skład na Krajową Ligę Żużlową. W Krakowie czekają na oficjalną decyzję GKSŻ

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że oficjalna decyzja odnośnie startu drużyny z Krakowa w Krajowej Lidze Żużlowej ma zostać podana do wiadomości w nadchodzącym tygodniu. Szansa na start Speedway Kraków w lidze jest, a w Głównej Komisji Sportu Żużlowego podchodzi się do tej sprawy z optymizmem. Takie nastroje panują również w krakowskim obozie, którego przedstawiciele mają nadzieję na ogłoszenie kibicom pozytywnej informacji w najbliższych dniach.

Oficjalna decyzja w przyszłym tygodniu

Temat powrotu ligowego żużla do Krakowa jest już od kilku miesięcy. Miejscowi działacze są bliscy osiągnięcia zamierzonego celu. Jeszcze niedawno powstała spółka Speedway Kraków, które prężnie działa, starając się o to, by na żużlową mapę Polski powrócił ten ośrodek. Wszystko zdaje się być już na ostatniej prostej, a prezes spółki wyraża nadzieje na to, że w przyszłym tygodniu już oficjalnie będą mogli szykować się do startów na najniższym poziomie rozgrywek.

– Mam nadzieję, że tak się stanie w tym celu powstała właśnie spółka Speedway Kraków, której celem jest przystąpienie do rozgrywek ligowych w nadchodzącym sezonie 2024. Jednakże co do oficjalnego przystąpienia do rozgrywek musimy się jeszcze wstrzymać. Mam nadzieję, że w następnym tygodniu przekażemy kibicom dobrą informację – powiedział Mikołaj Frankiewicz w rozmowie z Kurierem Krakowskim.

Skład Speedway Kraków gotowy

W Krakowie od wielu miesięcy trwały prace na stadionie, które miały na celu przygotowanie go do możliwości organizowania na nim zawodów żużlowych, więc sama infrastruktura jest już gotowa. Jak się okazuje, krakowianie mają również przygotowany skład, który startowałby w Krajowej Lidze Żużlowej, a także złożyli oni wszystkie dokumenty w PZM. Obecnie zajmują się szukaniem sponsorów, którzy mogliby zasilić klubowy budżet.

– Pewny mamy skład, zawodników. Do tego złożyliśmy całą dokumentację w Polskim Związku Motorowym. W GKSŻ byliśmy w tą środę, rozmawialiśmy o problemach, jakie występują w Krakowie, co możemy zaoferować jako klub, jak to wszystko u nas wygląda w sferze przygotowania, co jest na stadionie, co zostało zrobione itp. Mam nadzieję, że dostaniemy pozytywną opinię ze strony GKSŻ i w następnym tygodniu będzie to ogłoszone przystąpienie do rozgrywek ligowych. Na ten moment nie ukrywam, że skupiamy się na budowaniu budżetu klubowego, bo jak wiadomo w klubie sportowym działającym w profesjonalnej lidze jest to największy problem – wyjaśnił.

Współpraca ze Stalą Rzeszów

Klub z Krakowa współpracować będzie ze Stalą Rzeszów, która bardzo pomogła krakowianom w sprawie powrotu do ligowego żużla. Rzeszowski zespół ma bardzo szeroką kadrę, posiadając w niej wielu młodych zawodników, jak chociażby Anze Grmek czy Jesper Knudsen. Ci żużlowcy skorzystają na współpracy obu zespołów, dzięki czemu każdy zawodnik do 24 roku życia będzie mógł startować w Krakowie i Rzeszowie jednocześnie.

– Rzeszowska Stal w poprzednim sezonie awansowała do rozgrywek pierwszoligowych. Niestety rozgrywki pierwszoligowe nie mają czegoś takiego jak Ekstraliga, zaplecze U24, gdzie mogą zawodnicy młodsi, którzy potrzebują większej ilości jazdy, rozjeżdżać się. Udało nam się zawiązać współpracę z Rzeszowem, podpisaliśmy umowę. Poprosiliśmy Polski Związek Motorowy o coś w postaci symbiozy między klubem krakowskim a rzeszowskim. Będzie to polegało na tym, że zawodnicy do 24 roku życia z Rzeszowa będą mogli jeździć w Krakowie i naprzemiennie w Rzeszowie – tłumaczył.

37197220 1747651471998478 6476361819630862336 n
Fot. Speedway Wanda Kraków
37299966 1747649621998663 4918351193077448704 n
Fot. Speedway Wanda Kraków

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *