Przejdź do treści
Aktualności/Artykuły

Speedway Ekstraliga Camp po raz kolejny w Toruniu!

kibice
Fot. Michał Szmyd

Autor: Wojciech Kamiński

Speedway Ekstraliga Camp po raz kolejny w Toruniu!

Speedway Ekstraliga Camp odbędzie się drugi po raz drugi w Toruniu. Najmłodsi zawodnicy startujący w klasach 500cc, 250cc i 85-190cc będą mieli okazje do sprawdzenia się na Motoarenie oraz na pobliskim minitorze.

Liga szwedzka na żużlu. Wyrównane spotkania w Szwecji. Genialny Zmarzlik [RELACJA]

Organizatorzy dla każdej z grup zaplanowali po dwie sesje treningowe oraz zawody, które wyłonią najlepszych uczestników wydarzenia. Warto podkreślić, że Speedway Ekstraliga Camp to nie tylko zmagania na torze, ale także zajęcia mające na celu lepsze poznanie sprzętu, które poprowadzi Ashley Holloway oraz zajęcia teoretyczne z zakresu marketingu i fizjoterapii. Tak kompleksowe podejście ma zapewnić adeptom sportu żużlowego jak najlepsze przygotowanie do wejścia w karierę profesjonalnego żużlowca.

O nadchodzącym wydarzeniu na łamach portalu nowosci.pl w samych superlatywach wyraża się Michał Sikora, który piastuje stanowisko prezesa PZM:

„Speedway Ekstraliga Camp został bardzo dobrze przyjęty przed rokiem i wiemy już na pewno, że jest duże zainteresowanie wydarzeniem ze strony federacji z całego świata. To swego rodzaju impuls dla zawodników, aby u progu kariery trafić do Polski, gdzie żużel jest na najwyższym światowym poziomieDla naszej federacji oraz PGE Ekstraligi to też swego rodzaju misja, która polega na zaprezentowaniu możliwości dla młodych zawodników. Liczymy, że już za kilka lat pierwsi uczestnicy naszych Campów będą startowali w zawodach rangi Mistrzostw Świata w kategorii seniorów, a być może nawet zdobywali tam medale.”

Dwa zdania na temat Campu dorzucił także Wojciech Stępniewski, który podkreślił, że mamy na tę chwilę najlepszą żużlową ligę świata, ale musimy także dbać o rozwój żużla na całym świecie i potrzebujemy następców byłych i aktualnych gwiazd czarnego sportu.

„Robimy wszystko, aby poprzez naszą krajową piramidę szkoleniową, szerokie i rozbudowane rozgrywki młodzieżowe, a także zaplecze w postaci U24 Ekstraligi, dać szansę żużlowcom na to, aby trafić do PGE Ekstraligi. To jednak długa droga, którą rozpoczyna się właśnie od pierwszych zajęć szkoleniowych. Cieszy nas pozytywna atmosfera ubiegłorocznego Campu, miło jest patrzeć na uśmiechnięte twarze młodych uczestników naszego wydarzenia, którzy wracając do domów, wywożą z Polski same pozytywne wspomnienia”

Zawodnicy na Camp mogą zgłosić się wyłącznie poprzez swoją federację i jak informuje portal PGE Ekstraligi, już teraz wiadomo, że grono zawodników, którzy zjawią się w Toruniu będzie „mocno międzynarodowe”.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *