Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka

Liga szwedzka na żużlu. Wyrównane spotkania w Szwecji. Genialny Zmarzlik [RELACJA]

Liga szwedzka na żużlu
Fot. Veronica Larsson

Autor: Jakub Bielak

Liga szwedzka na żużlu. Wyrównane spotkania w Szwecji. Genialny Zmarzlik [RELACJA]

Kolejne trzy mecze szwedzkiej Bauhaus-Ligan za nami. W ósmej kolejce drugiej najlepszej żużlowej ligi świata wyniki były dość wyrównane. Dwa zwycięstwa zaliczyli goście (Piraterna Motala oraz Vastervik Speedway), a jedno spotkanie padło łupem gospodarzy (Eskilstuna Smederna). Kapitalne zawody w meczu w Eskilstunie zaliczył mistrz świata, Bartosz Zmarzlik.

Wilki wciąż niepokonane! Za nami 10. kolejka U-24 PGE Ekstraligi [RELACJA]

Dackarna Malilla – Piraterna Motala

Dackarna Malilla niespodziewanie poległa na swoim terenie z Piraterną Motala. Można śmiało powiedzieć, że taki, a nie inny wynik to duży udział Macieja Janowskiego – niestety w negatywnym znaczeniu. Polski stały uczestnik cyklu GP zdobył tylko 4 punkty z bonusem na własnym torze. Gości do zwycięstwa poprowadzili z kolei Przemysław Pawlicki oraz Paweł Przedpełski. Słabe zawody zaliczył Oskar Fajfer, co po niedzielnym meczu w Gorzowie może niepokoić fanów Stali.

Piraterna Motala – 48

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
1Przemysław Pawlicki3033312
2Vaclav Milik122+121+18+2
3Paweł Przedpełski3302210
4Oskar Fajfer12+1014+1
5Piotr Pawlicki31w1+105+1
6Jonathan Ejnermark3328
7Erik Persson1w01

Dackarna Malilla – 42

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
9Maciej Janowski01+13004+1
10Filip Hjelmland2024
11Rasmus Jensen232+1029+1
12Daniel Bewley01333313
13Andrzej Lebiediew22d11+16+1
14Noel Wahlqvist01+112+1
15Ludvig Lindgren2114

Rospiggarna Hallstavik – Vastervik Speedway

Gospodarze przegrali również w spotkaniu Rospiggarny Hallstavik z Vastervik Speedway. W zwycięskiej drużynie świetne zawody zaliczył Bartosz Smektała. Wychowanek leszczyńskiej Unii zgromadził przy swoim nazwisku aż 14 punktów oraz bonus w sześciu startach. Dobrze spisali się także Czugunow, Hansen i Thorssel. Cała czwórka zastępowała nieobecnego Taia Woffindena. W ekipie Rospiggarny na wysokości zadania stanął jedynie Kim Nilsson (13). Po samych „trójkach” w 1. Lidze Żużlowej o tym, jak to jest przyjeżdżać do mety na innej pozycji, przypomniał sobie Wiktor Przyjemski (4+1).

Vastervik Speedway – 49

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
1Bartosz Smektała1322+13314+1
2Tai Woffinden
3Gleb Czugunow2+101+1302+18+3
4Mads Hansen33122+1213+1
5Jacob Thorssel21331010
6Anton Karlsson1304
7Alexander Liljekvist0000

Rospiggarna Hallstavik – 41

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
9Dimitri Berge0322+118+1
10Kai Huckenbeck221117
11Wiktor Przyjemski121+104+1
12Luke Becker0000
13Kim Nilsson3313313
14Victor Palovaara2+11205+1
15Antonio Lindbaeck301+104+1

Eskilstuna Smederna – Lejonen Gislaved

Jedyne zwycięstwo gospodarzy dzisiejszego dnia oglądaliśmy w Eskilstunie. Miejscowa Smederna rozprawiła się z Lejonen Gislaved 49:41. W drużynie gości dwoił się i troił Bartosz Zmarzlik. Polski mistrz świata zakończył zawody z dużym kompletem punktów. Nie wystarczyło to jednak, by wygrać mecz. Jarosław Hampel, Mateusz Cierniak i Oliver Berntzon praktycznie nie byli w stanie wygrywać wyscigów. Drużyna gospodarzy stanowiła za to solidny monolit z trzema liderami w postaci Roberta Lamberta, Maksyma Drabika i Kacpra Woryny. Żaden z nich nie był w stanie pokonać Zmarzlika, ale każdy skończył zawody z dwucyfrową zdobyczą punktową.

Lejonen Gislaved – 41

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
1Jarosław Hampel2022+117+1
2Mateusz Cierniak0111+13w6+1
3Jan Kvech000
4Bartosz Zmarzlik33333318
5Oliver Berntzon122016
6Casper Henriksson02+102+1
7Daniel Henderson2002

Eskilstuna Smederna – 49

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
9Robert Lambert12322+110+1
10Patryk Wojdyło301+104+1
11Maksym Drabik2331312
12Jaimon Lidsey1+12+11004+2
13Kacper Woryna3231+1211+1
14Philip Hellstroem-Baengs32+105+1
15Joel Andersson1113

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV – ZOBACZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *