Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

SpecHouse PSŻ Poznań – Unia Tarnów. Skorpiony żądne rewanżu za przegraną inaugurację. Powrót Aarnio. [ZAPOWIEDŹ]

SpecHouse PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

SpecHouse PSŻ Poznań – Unia Tarnów. Skorpiony żądne rewanżu za przegraną inaugurację. Powrót Aarnio. [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę 24.07 o godz. 17, na poznańskim Golęcinie dojdzie do meczu ostatniej rundy fazy zasadniczej między miejscowymi Skorpionami a przyjezdnymi tarnowskimi Jaskółkami. Gospodarze chcą tym spotkaniem zapewnić sobie jedną z dwóch pierwszych pozycji więc z pewnością są bardzo mocno zmotywowani by swój cel zrealizować w jak najlepszym stylu.

galeria 1 12

Ekipa SpecHouse PSŻ Poznań zakwalifikowała się do fazy Play-off zapewniając to sobie ubiegłotygodniowym wyjazdowym zwycięstwem z Budmax-Stal Polonia Piła (50:39). W odmiennych nastrojach do stolicy Wielkopolski przyjadą zawodnicy Unii Tarnów, która tym spotkaniem zakończy rozczarowujący sezon 2022.Przy tej okazji można również zadać sobie pytanie, czy tak wczesne kończenie rozgrywek przez odpadające drużyny i blisko 9 miesięczna przerwa od startów to sytuacja która powinna mieć miejsce? Na te dyskusje będzie oczywiście odpowiedni czas podczas ustalania regulaminu i zasad przed rozpoczęciem przyszłorocznych rozgrywek.Awizowane zestawienie SpecHouse PSŻ Poznań jakie wybrał na to spotkanie menedżer Tomasz Bajerski, to właściwie bez mała żywcem wzięta kalka z ustawienia na domowy mecz z Texom Stalą Rzeszów. Ponownie na pozycji nr 12 mamy ZZ za nieobecnego Aleksandra Łoktajewa ale zapewne to miejsce będzie po raz kolejny obsadzone. Na nieobsadzonej pozycji młodzieżowej należy się spodziewać świetnie dysponowanego w ostatnim czasie Oliviera Buszkiewicza.Skład Unii Tarnów za sprawą powracającego do zdrowia po kontuzji doświadczonego Fina Tero Aarnio, wraca do optymalnego ustawienia, które wydaje się dość solidne. Trener Stanisław Burza z pewnością liczy na to, że jego zawodnicy spróbują pokusić się o niespodziankę na zakończenie sezonu, nie sprzedając przy tym tanio skóry z rywalem, którego zdołali już pokonać w pierwszym meczu w Jaskółczym Gnieździe.

galeria 2 12

Drużyna SpecHouse PSŻ Poznań mając w głowie ostateczny układ tabeli będzie chciała to spotkanie wygrać za trzy duże punkty by uniknąć pojedynku chociażby z drużyną OK Bedmet Kolejarz Opole już na etapie półfinałów. Skorpiony są w ostatnim czasie mocno rozpędzone oraz podbudowane trzema kolejnymi zwycięstwami z rzędu i na tym na pewno nie zamierzają poprzestać w drodze po kolejne cele tego sezonu.Dla Unii Tarnów to będzie pożegnanie z sezonem, który z pewnością nie tak miał wyglądać. Włodarze klubu z pewnością liczyli na odbudowę i walkę o powrót do eWinner 1 ligi poprzez awans do fazy Play-off, którego to celu nie udało się zrealizować. Zawodnicy jednak z pewnością będą mieli ambicję by w ostatnim swoim tegorocznym występie w barwach Jaskołek, powalczyć o przyszłoroczne kontrakty pokazując się z jak najlepszej strony.Mecz pomimo rywalizacji drużyn z dwóch końców tabeli, wcale nie musi być jednostronny, choć nie trudno wskazać, że dość faworytem jest drużyna SpecHouse PSŻ Poznań. Dyscyplina jaką jest żużel ma jednak to do siebie, że potrafi zaskakiwać a wszystko tradycyjnie zweryfikuje tor. Miejmy nadzieję, że korespondencyjna walka zarówno w tym spotkaniu jak i pozostałych 2 ligi żużlowej dostarczy kibicom sporo pozytywnych emocji w rywalizacji o czołowe pozycje przed rundą finałową.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań

9. Kevin Fajfer
10. Rune Holta
11. Kacper Gomólski
12. Aleksandr Łoktajew (ZZ)
13. Jonas Seifert-Salk
14. Francis Gusts
15.

Unia Tarnów

1. Oskar Bober
2. Kenneth Hansen
3. Tero Aarnio
4. Patryk Rolnicki
5. Peter Ljung
6. Piotr Świercz
7. William Drejer

Foto: Paweł Wilczyński


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *