Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Sparta Wrocław wzmacnia swoją formację młodzieżową. Wypożyczenie z opcją transferu definitywnego

Sparta Wrocław
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Sparta Wrocław wzmacnia swoją formację młodzieżową. Wypożyczenie z opcją transferu definitywnego

Przyszłość formacji juniorskiej Betard Sparty Wrocław przez ostatni czas stała pod wielkim znakiem zapytania. Wiek młodzieżowca skończył bowiem Bartłomiej Kowalski, co stworzyło dziurę w składzie. Włodarze wrocławskiej ekipy musieli działać, jednak nie udało im się wygrać z innymi klubami ekstraligi walki o poszczególnych młodzieżowców.

We Wrocławiu mieli więc spory problem, gdyż po zawieszeniu kariery przez Mateusza Panicza, formacja juniorska Sparty składała się w całości z Kacpra Andrzejewskiego, Dawida Rybaka i Jakuba Wiatrowskiego. Drugi i trzeci z wyżej wymienionych zawodników nie prezentują się jednak na tyle dobrze i ich jazda w PGE Ekstralidze nie wiązałaby się najprawdopodobniej ze zdobyczami punktowymi. Na szczęście dla „Spartan” udało im się jednak pozyskać kogoś w miejsce Kowalskiego.

Nowym zawodnikiem Betard Sparty zostanie Filip Seniuk. Młody zawodnik Arged Malesy Ostrów przeniesie się do Wrocławia na zasadzie wypożyczenia, co w rozmowie z infostrów.pl potwierdził Mariusz Staszewski. Co ciekawe nie będzie to takie samo wypożyczenie, jak w przypadku Kevina Małkiewicza, gdyż w umowie młodzieżowiec ma mieć zapis, który daje możliwość Sparcie pozyskania Seniuka na stałe.

Idzie na roczne wypożyczenie do WTS-u Sparty. Jeśli zawodnik będzie chciał tam dalej jeździć, to jest opcja w umowie wypożyczenia, że zostanie we Wrocławiu na dobre – zdradził w rozmowie z infostrow.pl Mariusz Staszewski.

Informacja o transferze 16-letniego wychowanka ostrowskiej drużyny jest znakomita dla wrocławskich kibiców. Zyskują oni bowiem utalentowanego zawodnika, który również może pozostać na kilka następnych lat. Optymizmem może napawać również to, jak młodzieżowiec zaprezentował się ostatnio w Memoriale Krystiana Rempały, gdzie zdobył 13 punktów. Jak Filip Seniuk będzie punktować w PGE Ekstralidze? Przekonamy się w przyszłym sezonie.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *