Bartosz Smektała wygrywa w 72. Memoriale Alfreda Smoczyka

Bartosz Smektała zwyciężył w niedzielnym 72. Memoriale Alfreda Smoczyka. Wychowanek leszczyńskiej Unii tylko raz oglądał plecy rywala. Na drugim miejscu uplasował się Jason Doyle, a podium uzupełnił Janusz Kołodziej.

Zawody otwierające sezon żużlowy w Lesznie rozpoczęły się zwycięstwem Jasona Doyle’a w inauguracyjnej gonitwie. Pechowo natomiast zakończyły się już w drugim wyścigu dla Damiana Ratajczaka. Junior Fogo Unii Leszno złapał przyczepność przy wyjściu z pierwszego łuku i z dużym impetem uderzył w bandę na przeciwległej prostej. Zawodnik wstał o własnych siłach, jednak od razu chwycił się za obojczyk. Po oględzinach lekarza nie kontynuował jazdy i udał się na badania do szpitala. W trakcie zawodów klub poinformował, że Ratajczak doznał złamania obojczyka.

W 72. Memoriale Alfreda Smoczyka nie wystąpił również Tobiasz Musielak, w efekcie czego szansę na pokazanie się leszczyńskiej publiczności dostali Antoni Mencel oraz Maksym Borowiak. Młodzieżowcy pokazywali dobrą jazdę na dystansie. Szczególne publiczności zapadł w pamięci bieg nr 10, kiedy to Mencel przez cztery okrążenia blokował Piotra Pawlickiego oraz Grzegorza Zengotę.

Turniej okazał się być dobrym sparingiem dla leszczyńskich seniorów. Wszyscy zajęli wysokie miejsca w tabeli. Drugie miejsce wywalczył Jason Doyle z 13 punktami na koncie. Punkt mniej zapisaliśmy przy nazwisku Janusza Kołodzieja. Po 10 punktów zdobyli Jaimon Lidsey, Piotr Pawlicki oraz David Bellego.