Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka

Smederna Eskilstuna umacnia swoją pozycję lidera w Bauhaus Ligan – podsumowanie czwartkowego spotkania w lidze szwedzkiej.

Smederna Eskilstuna

Autor: Edyta Wojdeł

Smederna Eskilstuna umacnia swoją pozycję lidera w Bauhaus Ligan – podsumowanie czwartkowego spotkania w lidze szwedzkiej.

Dzisiejszego wieczoru 04.08 o godz. 19:00 rozegrany został kolejny mecz w szwedzkiej Bauhaus Ligan. Smederna Eskilstuna podejmowała na domowym torze drużynę Västervik Speedway i umocniła swoją pozycję lidera w szwedzkiej klasyfikacji wygrywając w stosunku 53 do 37. Widmo zbliżających się opadów sprawiło, iż spotkanie, jak na realia ligi szwedzkiej, zostało rozegrane w trybie ekspresowym.

Bieg otwarcia w Eskilstunie zakończył się remisem. Jadący na drugiej pozycji Dan Bewley został najpierw wyprzedzony przez Fredrika Lindgrena, a w dalszej części wyścigu podołał mu również Mads Hansen. Kolejne dwa biegi również kończyły się remisami, co zapowiadało dość wyrównane spotkanie. Dopiero w ostatnim biegu pierwszej serii startów gospodarze dzięki rewelacyjnej szarży pod płotem Patryka Wojdyły i wygranej Roberta Lamberta z Peterem Ljungiem wyszli na dwupunktowe prowadzenie.

Drugą serię startów żużlowcy z Eskilstuny rozpoczęli trzykrotnym zwycięstwem. W biegu ósmym na drugim łuku pierwszego okrążenia Gleb Czugunow, na szczęście niegroźnie, zapoznał się z nawierzchnią. Skutkowało to wykluczeniem reprezentanta Västervik Speedway. Do powtórki wyścigu przystąpili: Peter Kildemand, Peter Ljung oraz Dan Bewley. Wydawało się, iż gospodarze mając do pokonania jedynie Petera Ljunga odniosą kolejne zwycięstwo. Jednakże żużlowiec z Västervik wystrzelił ze startu i do samego końca nie oddał prowadzenia, chociaż kilkukrotnie zbliżał się do niego napędzony Dan Bewley.

Trzecią kolejkę startów rozpoczęły dwa remisy. Dodatkowo z uwagi na problemy z maszyną startową opóźniło się rozpoczęcie biegu dziesiątego. Natomiast w biegu jedenastym zawodnicy Smederny Eskilstuna po raz kolejny umocnili swoje prowadzenie przywożąc Madsa Hansena oraz kapitana Västervik – Fredrika Lindgrena, na dwóch ostatnich pozycjach. Gospodarze zyskali w ten sposób już czternastopunktową przewagę. Ostatni bieg tej kolejki ponownie zakończony został remisem.

Ostatnią serię startów ponownie rozpoczęły dwa remisy. Pierwszy z biegów nominowanych wygrali gospodarze w stosunku 5 do 1. Bieg piętnasty był pierwszą i zarazem jedyną w tym spotkaniu wygraną gości z Västervik Speedway. Dodatkowy znacząco przyczynił się do tego defekt, który odnotował będący na prowadzeniu Robert Lambert.

W drużynie gospodarzy rewelacyjnie prezentowali się dziś, zastępujący Kacpra Worynę i Grzegorza Zengotę, Dan Bewley (13 pkt) i Robert Lambert (12 pkt). Dobry wynik odnotował również Michael Jepsen Jensen, który zdobył dziesięć punktów. Nie był to dobry dzień dla Petera Kildemanda, który łącznie w całym spotkaniu przywiózł tylko dwa oczka.

Drużyna gości z Västervik startowała dziś bez Bartosza Smektały, za którego stosowane było zastępstwo zawodnika. Najwięcej punktów zdobył kapitan – Fredrik Lingren. Przywiózł on co prawda dwanaście punktów, ale w odniesieniu do aż siedmiu startów nie jest to zapewne imponujący wynik. Bardzo słabą dyspozycją i jedynie dwupunktowym wynikiem wykazał się dziś Jaimon Lidsey.

Gleb Czugunow również nie był podczas tego spotkania w najlepszej formie. W ten oto sposób drużyna Västervik Speedway odnotowała na swoim koncie drugą w tym sezonie porażkę. Póki co zawodnicy Västervik utrzymali trzecią pozycję w tabeli Bauhaus Ligan. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że wyprzedzić może ich Indianerna Kumla. Indianie zajmują co prawda czwartą pozycję w klasyfikacji, ale odjechali jedno spotkanie mniej.

Smederna Eskilstuna (53 pkt):
9. Pontus Aspgren –
10. Miachel Jepsen Jensen 10 pkt
11. Dan Bewley 13 pkt
12. Peter Kildemand 2 pkt
13. Robert lambert 12 pkt
14. Patryk Wojdyło 8 pkt
15. Joel Andersson 8 pkt

Västervik Speedway (37 pkt):
1. Mads Hansen 8 pkt
2. Bartosz Smektała –
3. Fredrik Lindgren 12 pkt
4. Jaimon Lidsey 2 pkt
5. Gleb Czugunow 6 pkt
6. Anton Karlsson 5 pkt
7. Peter Ljung 4 pkt

fot. Pascal Lindh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *