Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Sławomir Drabik ponownie we Wrocławiu!

stal gorzów
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Sebastian Krauz

Sławomir Drabik ponownie we Wrocławiu!

Sławomir Drabik po kilku latach przerwy wraca do Betard Sparty Wrocław, gdzie będzie odpowiadał za szkolenie młodzieży. O powrocie dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Polski do WTS-u klub poinformował za pośrednictwem strony internetowej.

Sławomir Drabik we Wrocławiu jest dobrze znany kibicom. W latach 2003 – 2004 był zawodnikiem tego klubu, a w latach 2015-2018 współpracował ze sztabem szkoleniowym pierwszej drużyn. Z końcem sezonu 2022 Sławomir Drabik odszedł z rodzinnego Włókniarza Częstochowa gdzie od czterech lat funkcję asystenta trenera szkółki. Tuż po przegranym półfinałowym dwumeczu z Moje Bermudy Stalą Gorzów drogi byłego zawodnika i klubu się rozeszły.

We Wrocławiu Sławomir Drabik będzie pracował z adeptami szkółki żużlowej oraz juniorami klubu. Jak informuje klub z jego wsparcia, szczególnie w zakresie przygotowania formacji juniorskiej, będzie też korzystał Dariusz Śledź, trener pierwszej drużyny Betard Sparty Wrocław.

Znamy terminarz Premiership na sezon 2023

– Znam Sławka bardzo dobrze, spędził z nami tu we Wrocławiu kilka lat i nie muszę nikogo przekonywać do jego wartości i umiejętności. Zawsze wykonywał dobrą pracę z młodzieżą, czuje ten sport, ma dużą wiedzę i charyzmę, która jest tak potrzebna w kontakcie z młodymi sportowcami. Sławek to taka osoba, która nie lubi siedzieć bezczynnie, chce być cały czas blisko parku maszyn. Myślę, że po niełatwej dla siebie minionej jesieni i rozstaniu z Częstochową, teraz zacznie działać we Wrocławiu na sto procent i bardzo szybko będziemy widzieć pierwsze efekty naszej współpracy – powiedział Andrzej Rusko dla klubowych mediów.

Fot. Paweł Wilczyński

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *