Aktualności/Turnieje Drużynowe

Znamy numery startowe oraz składy na Mistrzostwa Polski Par Klubowych!

składy na mistrzostwa polski par klubowych

Autor: Krzysztof Grzęda

W najnowszym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego o numerze 11/2024 poznaliśmy numery startowe oraz dokładną datę startu finału MPPK.

Pierwsza w tym sezonie rywalizacja o medale Mistrzostw Polski rozpocznie się za nieco ponad 2 tygodnie. W niedzielę, 7 kwietnia punktualnie o godzinie 14:00 w Poznaniu zacznie się finał MPPK z udziałem siedmiu drużyn. Rywalizować medale będą następujące zespoły:

– Ates Energy Group PSŻ Poznań.

Udział tych drużyn może być dla niektórych zaskakujący, bowiem brakuje np. Stali Gorzów Wielkopolski, która w minionym sezonie uplasowała się nad „Bykami” z Leszna, ale taki zestaw drużyn wynika z regulaminu Mistrzostw Polski Par Klubowych.

image 1

W regulaminie MPPK jest powyższy punkt i według niego pierwszy podpunkt spełniają drużyny z: Lublina, Wrocławia, Torunia i Częstochowy, jako zwycięzcą 1. Ligi w poprzednim roku jest Falubaz Zielona Góra, a ostatnie miejsce przysługuje Fogo Unii Leszno, która przed rokiem zdobyła srebro zaraz za Motorem Lublin, oczywiście jako organizator w zawodach udział weźmie drużyna ze stolicy Wielkopolski. Tak natomiast prezentują się numery startowe na te zawody.

image 2

Poza jasno określonymi zespołami wiadome jest również, jacy zawodnicy zostaną zobligowani do startu w finale MPPK. Zapis ten został wpisany do regulaminu przed sezonem 2022, ponieważ rok wcześniej walka o medale odbyła się w bardzo kadłubowych składach. Tamte zawody zostały rozegrane na chwile przed startem fazy play-off PGE Ekstraligi i kluby rywalizujące w niej przysłały bardzo rezerwowe zestawienie.

Mogliśmy wtedy oglądać m.in Kamila Pytlewskiego zamiast Bartosza Zmarzlika, Mateusza Panicza, a nie Macieja Janowskiego, natomiast w Unii Leszno rywalizował.. m.in Damian Baliński, który w tym samym momencie był podstawowym zawodnikiem Kolejarza Rawicz. Zmianie również uległ termin i w ten oto sposób najlepszą parę w Polsce poznamy jeszcze przed startem sezonu w najlepszej żużlowej lidze świata. Obecnie według regulaminu parę muszą stworzyć najlepszy i drugi zawodnik drużyny według średniej biegowej i parę można uzupełnić zawodnikiem rezerwowym, pod warunkiem, że ma on trzeci taki wynik w zespole.