Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Kolejny żużlowiec Falubazu Zielona Góra z kontuzją. Czeka go miesięczna przerwa od żużla

żużlowiec Falubazu
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Kolejny żużlowiec Falubazu Zielona Góra z kontuzją. Czeka go miesięczna przerwa od żużla

Aktualnie kluby żużlowe mają za sobą już pierwsze treningi na torze. Wiele z nich intensywnie wykorzystuje czas przed sezonem, aby jak najlepiej w niego wejść, kiedy rozpoczną się już najważniejsze zmagania. Niestety, jak to w naszej dyscyplinie bywa, podczas jazdy zdarzają się również kontuzje, a ostatnio na treningu ucierpiał młody zawodnik Falubazu Zielona Góra.

Ostatni czas treningów był początkiem rozpędzającego się w dalszym ciągu sezonu żużlowego. Mimo tego, że od pierwszych wyjazdów na tor w naszym kraju minął niespełna miesiąc, to już znalazło paru zawodników, którzy będą musieli za sprawą urazów odpocząć sobie od żużla. W wyniku upadku na treningu w Rzeszowie kość kończyny dolnej złamał Jakub Poczta. Pecha miał również Piotr Pawlicki, który, chociaż nie na torze, ale uszkodził mięsień nogi. Z kolei dzisiaj do grona pechowców dołączył kolejny zawodnik zielonogórskiego Falubazu.

Jak wczoraj poinformował Falubaz Zielona Góra za pośrednictwem swoich mediów, od żużla odpocznie sobie ich młody zawodnik, który jesienią zasilił szeregi „Mysz”. Mowa o Mateuszu Łopuskim. 16-latek podczas jednego z pierwszych treningów upadł i jak możemy przeczytać, złamał lewą łopatkę. Na szczęście dla samego zawodnika, ręka nie musi zostać poddana operacji, więc po okresie rekonwalescencji będzie mógł on powrócić do żużla. Młodego zawodnika czekają teraz 4 tygodnie odpoczynku, jednak sam nie zamierza biernie siedzieć i odpoczywać.

– Poświęcę ten czas na rehabilitację i wrócę jeszcze bardziej zmotywowany do dobrej jazdy dla Zielonej Góry – mówił dla klubowych mediów Łopuski.

Mateusz Łopuski został ściągnięty do Falubazu, aby mógł reprezentować zielonogórskie barwy w rozgrywkach Ekstraligi U24. Wcześniej 16-letni żużlowiec startował już w tych zmaganiach, bowiem w 2023 roku zdobywał punkty dla drużyny U24 Sparty Wrocław. Wtedy wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 0,556.

Mateusz Łopuski
Fot. Roman Biliński
żużlowiec Falubazu
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *