Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Żużel. Poznaliśmy datę i lokalizację finału MPPK! Gospodarzem klub z Metalkas 2. Ekstraligi

żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Poznaliśmy datę i lokalizację finału MPPK! Gospodarzem klub z Metalkas 2. Ekstraligi

Wiemy już, gdzie i kiedy odbędzie się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu w sezonie 2024. Turniej z ogromnymi tradycjami tym razem zawita do Poznania i podobnie jak w ubiegłym roku żużlowcy powalczą o medale u progu sezonu.

Finał MPPK odbędzie się dokładnie w niedzielę, 7 kwietnia na poznańskim Golęcinie. Turniej będzie miał więc miejsce w weekend poprzedzający start rozgrywek PGE Ekstraligi oraz Metalkas 2. Ekstraligi, jednak zawodnicy będą już po kilku turniejach towarzyszkich, a także IMME w Łodzi, gdzie najlepsi żużlowcy elity pościgają się dwa dni wcześniej.

Mistrzostwa Polski Par Klubowych to turniej z aż pięćdziesięcioletnią tradycją. Od 2014 zmieniono jego formułę i już nie rozgrywa się eliminacji, a jedynie finał, do którego przepustkę uzyskują cztery najlepsze kluby PGE Ekstraligi, a także zwycięzca drugiego szczebla rozgrywek, gospodarz oraz jedna drużyna najwyżej sklasyfikowana w ubiegłorocznych zawodach, która nie spełnia wyżej wymienionych kryteriów. W ubiegłym roku w rolę gospodarza wcieliła się drugoligowa wówczas Texom Stal Rzeszów. Teraz szansę walki o medale dostanie PSŻ Poznań. Tytułu wywalczonego przed rokiem bronić będzie Orlen Oil Motor Lublin.

Dowiedzieliśmy się również, jak będzie wyglądał prawdopodobny skład gospodarzy na ten turniej. Oczywiście pozostał jeszcze ponad miesiąc, więc przeiwdywania mogą ulec zmianie, ale na ten moment PSŻ ma pojechać w składzie: Aleksandr Łoktajew, Szymon Szlauderbach, Mateusz Dul.

Mistrzostwa Polski Par Klubowych
Fot. Jakub Malec
PSZ kibice
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *