Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Szybko poszło! Gleb już w nowym klubie!

Gleb

Autor: Sebastian Krauz

Szybko poszło! Gleb już w nowym klubie!

Dopiero co informowaliśmy, że Gleb Chugunov odchodzi z Betard Sparty Wrocław, a już znamy jego nowy klub. Tak jak wszyscy podejrzewali, zawodnik został nowym zawodnikiem GKM-u Grudziądz i w przyszłym sezonie będzie bronił barw ekipy z Hallera.

O zakontraktowaniu zawodnika, GKM poinformował za pośrednictwem swojego kanału YT. 22-latek ma zastąpić w klubie Przemysława Pawlickiego, który już jakiś czas temu poinformował, że przenosi się do Zielonej Góry. W Polsce startuje od 2016 roku. Był związany z klubami z Torunia, Opola (wypożyczenie), Łodzi oraz właśnie Wrocławia.

Czugunow to dwukrotny złoty medalista cyklu Speedway of Nations (2018, 2019), brązowy medalista Drużynowego Pucharu Świata (2017), Złoty (2021), srebrny (2019) oraz dwukrotnie brązowy (2018, 2020) medalista Drużynowych Mistrzostwa Polski, brązowy medalista Mistrzostwa Polski Par Klubowych (2020) oraz złoty medalista Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23 (2021).

Gleb Chugunov odchodzi ze Sparty Wrocław

Szybko poszło! Gleb już w nowym klubie!

Chugunov w minionym sezonie wystąpił w 15 meczach i 81 razy pojawiał się na torze. Wygrał 16 biegów i tyle samo razy przyjeżdżał na drugiej pozycji. W 25 biegach nie zdobył punktów. Uzyskał on średnią biegopunktową 1.457.

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Szybko poszło! Gleb już w nowym klubie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×