Żużel - Best Speedway Tv

Sebastian Szostak najbardziej zapracowanym polskim żużlowcem. | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Sebastian Szostak

Sebastian Szostak najbardziej zapracowanym polskim żużlowcem.

Sebastian Szostak najbardziej zapracowanym polskim żużlowcem.

Młodzieżowiec zespołu Arged Malesa Ostrów, Sebastian Szostak w sezonie 2021 uczestniczył w największej ilości oficjalnych zawodów żużlowych spośród wszystkich polskich rajderów. Najstarszy wychowanek szkółki kierowanej przez Mariusza Staszewskiego wystąpił bowiem w 69 występów w roku. Z wiadomych względów najwięcej okazji do jazdy mają młodzieżowcy i to się chwali że system szkolenia w Polsce jest tak dobrze rozwinięty że to właśnie najmłodsi zawodnicy mają najwięcej okazji do nabierania doświadczenia i kontaktu z motocyklem.

Liderami rankingu na świecie są Chris Harris i Sam Masters, którzy zaliczyli po 71 występów w roku 2021. Na trzecim miejscu jest Broc Nicol z USA, a tuż za podium uplasował się  właśnie Sebastian SzostakZ uwagi na zgrupowanie kadry juniorów, nie wystartowałem w jednej rundzie Nice Cup w Łodzi. Nie pojechałem też na ostatnie zawody do Pardubic. Jedna runda Nice Cup w Zielonej Górze pokryła się także z eliminacjami MMPPK, w których startowałem. Gdyby nie to, mógłbym mieć na koncie tyle samo zawodów do Harris i Masters – wyjaśnia zawodnik w wywiadzie udzielonemu Kurierowi Ostrowskiemu.

Wysoko w rankingu uplasowali się również klubowi koledzy Szostaka, bowiem Jakub Poczta, który odjechał 55 zawodów i zajął 10 miejsce. A Jakub Krawczyk zaliczył 52 występy i był trzynasty wśród polskich żużlowców. A przed nami ich debiutancki sezon w PGE Ekstralidze gdzie będą mieli w razy więcej jazdy ze względu na powołanie do życia Ekstraligi U24 i gościnne występy w 2 lidze żużlowej.

Foto: Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×