Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Sebastian Szostak najbardziej zapracowanym polskim żużlowcem.

Sebastian Szostak

Autor: Łukasz Kolski

Sebastian Szostak najbardziej zapracowanym polskim żużlowcem.

Młodzieżowiec zespołu Arged Malesa Ostrów, Sebastian Szostak w sezonie 2021 uczestniczył w największej ilości oficjalnych zawodów żużlowych spośród wszystkich polskich rajderów. Najstarszy wychowanek szkółki kierowanej przez Mariusza Staszewskiego wystąpił bowiem w 69 występów w roku. Z wiadomych względów najwięcej okazji do jazdy mają młodzieżowcy i to się chwali że system szkolenia w Polsce jest tak dobrze rozwinięty że to właśnie najmłodsi zawodnicy mają najwięcej okazji do nabierania doświadczenia i kontaktu z motocyklem.

Liderami rankingu na świecie są Chris Harris i Sam Masters, którzy zaliczyli po 71 występów w roku 2021. Na trzecim miejscu jest Broc Nicol z USA, a tuż za podium uplasował się  właśnie Sebastian SzostakZ uwagi na zgrupowanie kadry juniorów, nie wystartowałem w jednej rundzie Nice Cup w Łodzi. Nie pojechałem też na ostatnie zawody do Pardubic. Jedna runda Nice Cup w Zielonej Górze pokryła się także z eliminacjami MMPPK, w których startowałem. Gdyby nie to, mógłbym mieć na koncie tyle samo zawodów do Harris i Masters – wyjaśnia zawodnik w wywiadzie udzielonemu Kurierowi Ostrowskiemu.

Wysoko w rankingu uplasowali się również klubowi koledzy Szostaka, bowiem Jakub Poczta, który odjechał 55 zawodów i zajął 10 miejsce. A Jakub Krawczyk zaliczył 52 występy i był trzynasty wśród polskich żużlowców. A przed nami ich debiutancki sezon w PGE Ekstralidze gdzie będą mieli w razy więcej jazdy ze względu na powołanie do życia Ekstraligi U24 i gościnne występy w 2 lidze żużlowej.

Foto: Emilia Hamerska-Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *