Żużel - Best Speedway Tv

Ostrowscy juniorzy otrzymali warsztat z prawdziwego zdarzenia | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Ostrowscy

Ostrowscy juniorzy otrzymali warsztat z prawdziwego zdarzenia

Ostrowscy juniorzy otrzymali warsztat z prawdziwego zdarzenia

Budowa warsztatu żużlowego dla ostrowskich juniorów – taki projekt zwyciężył w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim w 2021 roku. Inwestycja o wartości 300 tysięcy złotych właśnie została oddana do użytku. – możemy przeczytać w komunikacie przekazanym poprzez stronę klubową zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. Jest to świetna informacja dla najmłodszych przedstawicieli klubu Arged Malesa który w nadchodzącym sezonie zadebiutuje w PGE Ekstralidze. Młodzieżowcy w końcu zyskają przestrzeń do pracy przy sprzęcie używanym podczas zawodów.

Wcześniej juniorzy musieli się cisnąć w małym garażu, a teraz mają warsztat z prawdziwego zdarzenia – podkreśla Arkadiusz Sodkiewicz, radny miejski, przyjaciel ostrowskiego sportu.

Tak naprawdę powstanie tego warsztatu umożliwi nam wreszcie pracę przy sprzęcie w normalnych warunkach. Tego miejsca wcześniej prawie nie było w ogóle. Szkółka się rozrasta. Mamy w niej 24 chłopaków plus czterech juniorów i Gracjan Szostak z licencją na motocykle 250 cc. Nie mieściliśmy się już praktycznie z niczym nigdzie – wyjaśnia trener Mariusz Staszewski.

Warsztat2
fot. TŻ Ostrovia

Ciężko nazwać stare pomieszczenia 2 na 3 metry warsztatem. W poprzednim warsztacie było tak ciasno, że nie mogliśmy się zmieścić. Teraz ułatwi to na pewno pracę zawodnikom. Po tym, jak powstał ten nowy, jeden będzie dla zawodników, a w tym drugim przy sprzęcie będą szkółkowicze. Można powiedzieć, że nowy warsztat nie tyle ułatwi nam pracę, co w ogóle ją umożliwi – podkreśla trener ostrowskiej młodzieży.

Jak widać ostrowianie kochają czarny sport, ponieważ jest to kolejna żużlowa inicjatywa która zyskała poparcie w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim.

Oddanie nowego warsztatu dla juniorów wpisuje się idealnie w koncepcje przebudowy stadionu do warunków wymaganych przez PGE Ekstraligę, sam stadion i jego otoczenie zyska, a wiadomo zwłaszcza skorzystają na tym sami zawodnicy i wychowankowie ostrowskiego klubu.

Źródło/foto: tzostrovia.pl

Zostaw komentarz

0/100

×