Aktualności/Turnieje Indywidualne

Sebastian Szostak wygrywa pierwszą rundę ZKJ w Rawiczu

Sebastian Szostak

Autor: Jakub Żak

W środę 30 marca w Rawiczu odbyła się pierwsza w tym sezonie runda Zaplecza Kadry Juniorów. Zawody po biegu dodatkowym wygrał młodzieżowiec Arged Malesy Ostrów Sebastian Szostak.

240381530 231793328948272 4128749371843938505 n

Po 20. biegach trzech zawodników miało po 12 punktów i wzięli udział w biegu dodatkowym o miejsca na podium. Ostatecznie zwyciężył Sebastian Szostak, drugiem miejsce zajął Oskar Paluch, który na ostatnim łuku minął Wiktora Przyjemskiego.

Tuż za pierwszą trójką znalazł się Krzysztof Lewandowski, a miejsca 5-8 zajęli kolejno Sadurski, Rempała, Krawczyk i Pludra, którzy zdobyli po 9 oczek. Z niezłej strony pokazał się również 16-letni Karczewski, który mimo młodego wieku zakończył rywalizację na 10. pozycji.

Turniej nie zakończył się najlepiej dla Michała Curzytka. Junior Sparty Wrocław wygrał swój pierwszy bieg, a następnie spowodował wypadek, w którym sam ucierpiał. Do parku maszyn dotarł o własnych siłach, ale nie startował już do końca zawodów.

Na ten rok zaplanowano jeszcze 11 rund ZKJ, a kolejna odbędzie się już jutro.