Aktualności/Turnieje Indywidualne

Jan Kvech wygrywa ZKJ w Pardubicach!

Jan Kvech

Autor: Jakub Żak

W środę w odbył się już 5. w tym sezonie turniej Zaplecza Kadry Juniorów, zawody odbyły się w czeskich Pardubicach, a zwycięzcą został zawodnik Wilków Krosno Jan Kvech, który przegrał tylko w swoim pierwszym biegu z Wiktorem Przyjemskim. Tuż za nim na podium uplasowali się Jakub Miśkowiak i Mateusz Cierniak.

Z racji, że turniej odbywał się w Czechach, do startu dopuszczono pięciu lokalnych żużlowców. Kvech pokazał się z bardzo dobrej strony, ale pozostali wypadli nieco słabiej, Macek i Klima zdobyli po 5 punktów, a Silhan i Kuchar znaleźli się na dwóch ostatnich miejscach, mając na swoim koncie kolejno 3 i 2 oczka. Pozytywnie można natomiast ocenić występ Przyjemskiego i Ratajczaka, którzy pomimo bardzo młodego wieku nie odstają od reszty stawki. Sporym zaskoczeniem było dopiero 5. miejsce Wiktora Lamparta.

1. Jan Kvech: 2, 3, 3, 3, 3 /14
2. Jakub Miśkowiak: 3, 3, 3, 3, 2 /14
3. Mateusz Cierniak: 3, 3, 3, 2, 1 /12
4. Mateusz Świdnicki: 0, 3, 2, 3, 3 /11
5. Wiktor Lampart: 2, 2, 2, 2, 3 /11
6. Wiktor Przyjemski: 3, 1, 3, 1, 2 /10
7. Michał Curzytek: 1, 2, 2, 3, 2 /10
8. Damian Ratajczak: 2, 1, 1, 2, 3 /9