Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Rzecznik prasowy Wybrzeża Gdańsk mówi o decyzji Madsa Hansena

Wybrzeża
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jan Kamiński

Rzecznik prasowy Wybrzeża Gdańsk mówi o decyzji Madsa Hansena

Młody, bo 23-letni Duńczyk ma za sobą bardzo udany sezon. Wystąpił we wszystkich możliwych spotkaniach i był naprawdę znaczącym elementem drużyny, która wystąpiła w fazie play-off. Rozgrywki zakończył ze średnią 1.926 i zajął miejsce wśród 20 najlepszych zawodników ligi. Nie budzi więc zdziwienia to, że ilość zespołów, które będą zainteresowane pozyskaniem Madsa Hansena znacznie wzrosła.

Mads Hansen wciąż się rozwija, czego najlepszym dowodem są jego postępy z sezonu na sezon. Aktualnie jest 3 najlepszym zawodnikiem na pozycji do 24 roku życia w 1. Lidze Żużlowej. Z racji, że zawodników spełniających ten wymóg, zarazem gwarantując solidny poziom sportowy jest stosunkowo niewiele, stanął on przed wyborem pomiędzy pozostaniem w Gdańsku lub przenosinami do jednej z ekstraligowych ekip. O procesie decyzji Duńczyka wypowiedział się rzecznik prasowy klubu Rafał Sumowski

Oczekiwanie na ostateczną decyzję Madsa trwało dobrych kilka tygodni, a poszukiwanie alternatyw nie było w tym przypadku łatwym zadaniem. Zawodnik otrzymał od nas, jak sam przyznał publicznie, bardzo korzystną ofertę. Od początku wiedzieliśmy, że będzie wybierał pomiędzy pozostaniem w Gdańsku a spróbowaniem swoich sił w PGE Ekstralidze – powiedział w rozmowie dla portalu polskizuzel.pl.

Finalnie podjął on decyzję o opuszczeniu ekipy z Gdańska, a nikt w klubie nie powinien mieć mu tego za złe. Wręcz przeciwnie, będą trzymać za niego kciuki, by tak jak Anders Thomsen czy Mikkel Michelsen poprzez solidne występy w Wybrzeżu Gdańsk wdarł się szturmem do PGE Ekstraligi, gdzie według spekulacji będzie reprezentował zespół Włókniarza Częstochowa. Czy Mads Hansen sprosta wyzwaniu i pokaże pełnię swoich umiejętności na najwyższym szczeblu rozgrywkowym? Tego dowiemy się w następnym sezonie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *