Żużel - Best Speedway Tv

Ryzyko kolejnego roku bez Grand Prix w Warszawie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ryzyko kolejnego roku bez Grand Prix w Warszawie

Ryzyko kolejnego roku bez Grand Prix w Warszawie

Zbigniew Boniek poinformował na swoim Twitterze, że szpital na PGE Narodowym na pewno nie zniknie do lata przyszłego roku. Dodał, że po tym terminie konieczny będzie generalny remont a przed 2022 rokiem nie odbędą się na nim żadne imprezy sportowe. Skomplikowało to organizację przyszłorocznego Grand Prix, które i tak zostało już wcześniej przełożone z 16 maja b.r. na 15 maja 2021. Dodatkowo organizacji turnieju nie ułatwiają obostrzenia stadionowe względem ilości kibiców, bowiem należy pamiętać, iż organizacje turniejów na tak dużych obiektach jak PGE Narodowy przynoszą zysk jedynie w przypadku pełnego zapełnienia stadionu. Od 21 lipca b.r. zaczął się etap „rozmrażania” stadionów w Polsce, zgodnie z którym pierwotne zapełnienie obiektu w 1/4 pojemności zostało zwiększone do 50%, ale to również może nie przynieść oczekiwanych zysków.

Polski Związek Motorowy oraz BSI, a więc promotor cyklu Grand Prix szukają rozwiązania sytuacji, jednakże w obliczu wciąż rozprzestrzeniającej się pandemii oraz ciągłym braku szczepionki, wydaje się ono być niemożliwe.

Fot. Natalia Gotter

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×