Żużel - Best Speedway Tv

Rybniczanie wyjechali na tor. Juniorzy już po pierwszych kółkach | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
rybniczanie

Rybniczanie wyjechali na tor. Juniorzy już po pierwszych kółkach

Rybniczanie wyjechali na tor. Juniorzy już po pierwszych kółkach

ROW Rybnik drugim zespołem w Polsce, który wyjechał na domowy tor po zimowej przerwie. Młodzieżowcy zespołu przetestowali tor przy ulicy Gliwickiej 72.

Walka o kibica na stadionie czy przed telewizorem?

Żużel powoli wybudza się z zimowego snu. Zawodnicy, sztaby szkoleniowe oraz sami kibice częściej jednak spoglądają w niebo niż na samą nawierzchnię. Zmienna pogoda nie pozwala na ten moment na podjęcie treningów na zdecydowanej większości obiektów. Ta sztuka udała się w Rybniku, gdzie w poniedziałek pierwsze okrążenia przejechali rybniccy juniorzy.

Pierwotnie rybniczanie na tor mieli wyjechać w weekend, lecz na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne. Ostatecznie uczynili to w poniedziałek, choć pogoda również nie była łaskawa. Nawierzchnia po przerwie zimowej była ciężka do jazdy. Pierwsze jazdy przy G72 skomentował szkoleniowiec „Rekinów”, Antoni Skupień.

W niedzielę szykowaliśmy tor mimo nie najlepszej pogody. W poniedziałek też była mżawka, więc nawierzchnia była ciężka. Jednak ten pierwszy raz mamy już za sobą – powiedział trener ROW-u Rybnik. W poniedziałek po godzinie 16 na torze pojawili się rybniczanie: Paweł Trześniewski, Lech Chlebowski, Kacper Tkocz oraz Kamil Winkler.

– Początkowo myśleliśmy, żeby zaprosić też naszych seniorów, ale ostatecznie uznaliśmy, że to nie ma sensu, bo pogoda nas nie rozpieszcza – przyznaje Antoni Skupień za pośrednictwem klubowej strony internetowej. – Było ciężko, ale jakoś to objechaliśmy. Uznaliśmy, że lepiej coś zrobić, niż siedzieć z założonymi rękami i nie robić nic. Taki trening na torze, to zawsze jest plus dla naszych zawodników – dodał.

W Rybniku na następne dni planują kolejne jazdy. Dołączyć do reszty zespołu mają także seniorzy. – Jak pogoda będzie korzystna, to w środę przyjedzie do nas pojeździć Krystian Pieszczek, a w czwartek Jan Kvech. Jesteśmy z nimi w kontakcie – wyjaśnia szkoleniowiec „Rekinów”.

Reklamy

fot. Andrzej Kozyrski

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×