Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

GKM Grudziądz przekazał optymistyczne wieści odnośnie zdrowia swoich zawodników

GKM Grudziądz
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

GKM Grudziądz przekazał optymistyczne wieści odnośnie zdrowia swoich zawodników

Wczoraj byliśmy świadkami rywalizacji w ramach czwartej kolejki Ekstraligi U24. Młodzi zawodnicy ścigali się na torach we Wrocławiu, Grudziądzu, Zielonej Górze i Lublinie. Kibice byli świadkami emocjonujących starć, jednak z pewnością niepokoić się mogli fani GKM-u. W meczu „Gołębi” z KS Toruń doszło do upadku dwóch zawodników gospodarzy. Po nim w parku maszyn pojawiła się karetka.

Pechowy dla GKM-u był wyścig jedenasty, a konkretnie to, co działo się zaraz po jego zakończeniu. Bowiem po minięciu mety przez Dana Gilkesa i Kacpra Łobodzińskiego obaj zderzyli się ze sobą i groźnie upadli na tor. Po całym zdarzeniu obaj zawodnicy nie pojawili się już na torze. Nie było jednak wiadomo, co ze stanem zdrowia obu zawodników. Kibice GKM-u mogli obawiać się kontuzji Łobodzińskiego, która wykluczyłaby go również z jazdy w PGE Ekstralidze.

Dzisiaj GKM Grudziądz przekazał w mediach społecznościowych wieści odnośnie swoich dwóch żużlowców. Zarówno Łobodziński jak i Gilkes po meczu przeszli badania. Na szczęście w przypadku 20-letniego wychowanka „Gołębi” skończyło się bez urazów. W przypadku Dana Gilkesa skończyło się na wstrząśnieniu mózgu, a lekarz zalecił Brytyjczykowi kilka dni odpoczynku, po których będzie mógł powrócić do startów.

Teraz przed ZOOleszcz GKM-em Grudziądz niedzielne starcie z Ebut.pl Stalą Gorzów. Grudziądzanie nie są faworytami do zwycięstwa, jednak być może uda im się powalczyć na wyjeździe z bardzo mocną ekipą Stali. Na pewno w obozie „Gołębi” panują dobre nastroje, a to za sprawą wysokiego zwycięstwa z Fogo Unią Leszno, które był bardzo ważne ze względu na potencjalny końcowy układ tabeli i utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Kacper Łobodziński
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
351111193 552087723805151 3494440193682573501 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *