Żużel - Best Speedway Tv

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ruszyły prace na stadionie w Świętochłowicach!

Ruszyły prace

Ruszyły prace na stadionie w Świętochłowicach!

Drugiego czerwca na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Świętochłowice podpisana została umowa na remont stadionu żużlowego. Pomysł rewitalizacji został wybrany przez mieszkańców w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. W pierwszej kolejności naprawiony, a w zasadzie zbudowany od nowa będzie tor, w skład prac wejdą takie czynności jak: budowa odwodnienia toru, nawiezienie nawierzchni z mączki granitowej, niwelacja terenu, obramowanie krawędzi toru, montaż band, stworzenie stref bezpieczeństwa za bandami i utwardzenie wjazdu na tor. Na ten etap miasto przeznaczyło 1 700 000 złotych.

Wczoraj za pośrednictwem profilu na Facebooku, Prezydent Świętochłowic Danie Berger oświadczył, że:

„Ruszyły prace na torze żużlowym‼️

Na terenie stadionu im. Pawła Waloszka pojawił się ciężki sprzęt i pracownicy MPUK Świętochłowice, którzy przygotowują tor zgodnie z wymogami PZMot pod rozgrywki na najwyższym szczeblu.”

Warto zaznaczyć, że po remoncie stadion będzie spełniał wszystkie wymogi Polskiego Związku Motorowego. Na początku tor będzie pełnił funkcję treningową, będzie to spore ułatwienie dla adeptów żużla z Świętochłowic, którzy do momentu oddania toru do użytku korzystają z gościnności innych ośrodków żużlowych.

fot: https://www.facebook.com/begerdaniel

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x