Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Ruszyła zbiórka pieniężna dla Andrieja Kudriaszowa

Żużel Kudriaszow
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Sebastian Krauz

Ruszyła zbiórka pieniężna dla Andrieja Kudriaszowa

Wczoraj żużlowy świat zszokowała informacja o tym, że Andriej Kudriaszow ze względu na poważne problemy zdrowotne zakończył żużlową karierę. U zawodnika lekarze zdiagnozowali rozległy nowotwór skóry i obecnie Andriej walczy o życie. Żużlowy świat mocno wspiera zawodnika i ruszyła właśnie zbiórka pieniężna na pomoc dla Kudriaszowa.

O przerażającej diagnozie jaką usłyszał od lekarzy Andriej pisaliśmy wczoraj. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór skóry (rak płaskonabłonkowy) i poinformowali go, że nie ma szans żeby wrócił na żużlowe tory. Co więcej, zawodnikowi grozi amputacja nogi, chociaż on sam zapowiedział, że na razie spróbuje innej formy leczenia. Na platformie zrzutka.pl ruszyła właśnie zbiórka pieniężna na pomoc dla Andrieja Kudriaszowa.

Andriej Kudriaszow kończy karierę! Przerażająca diagnoza lekarzy!

– Andriej od ponad roku zmaga się z rakiem płaskonabłonkowym. Cała historia zaczęła się od rany pod kolanem, którą lekarze z początku leczyli jako ranę przewlekłą. Następnie po zabiegu i biopsji okazało się, że to rak. W listopadzie 2021 roku wycięto mu guza, a sytuacja wydawała się na opanowaną. Niestety okazało się, że to dopiero początek bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Niestety w grudniu minionego roku, po tomografii komputerowej, lekarze poinformowali Andrieja, że ma bardzo duże przerzuty. Nowotwór okazał się na tyle poważny, iż zdaniem lekarzy konieczna będzie amputacja nogi – czytamy w opisie zbiórki.

Jak piszą organizatorzy, najbliższe tygodnie będą kluczowe, bo choroba postępuje w zastraszającym tempie. Jeszcze niedawno Andriej odczuwał tylko niewielki ból pod kolanem, a dziś nie może już samodzielnie chodzić, a do funkcjonowania potrzebuje bardzo mocnych leków przeciwbólowych.

Andrieja Kudriaszowa można wesprzeć wchodząc w link www.zrzutka.pl/7wj87x

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY, GOŚCIEM WALDEMAR SADOWSKI – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×