Żużel - Best Speedway Tv

Ruszyła budowa odwodnienia liniowego w Zielonej Górze | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Ruszyła budowa

Ruszyła budowa odwodnienia liniowego w Zielonej Górze

Ruszyła budowa odwodnienia liniowego w Zielonej Górze

Zgodnie z zapowiedziami, ruszyła budowa odwodnienia liniowego w Zielonej Górze. Prace ziemne, mają na celu modernizację całego stadionu, oraz spełnienie wymogów licencyjnych na zapleczu PGE Ekstraligi. Budowa odwodnienia liniowego to dopiero pierwszy, z wielu etapów.

Odwodnienie liniowe umożliwia łatwiejsze i szybsze spływanie wody po opadach deszczu. To też jeden z licencyjnych warunków dla klubów żużlowych w PGE Ekstralidze oraz Ewinner 1. lidze żużlowej. Prace przy W69 spowodowały, że Memoriał Rycerzy Speedway’a przełożony został na wczesną wiosnę. Klub będzie musiał również zainstalować nowe oświetlenie (lub dokonać remontu starego) a działacze myślą także nad przebudową parku maszyn.

Roman Jankowski i Damian Ratajczak opowiedzieli o turnieju towarzyskim w Lesznie

– Prace związane z przygotowaniem odwodnienia liniowego rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. W tym czasie powstały dwa zbiorniki, które będą przyjmowały wodę spływającą z toru. Ostatecznie na całej długości krawężnika powstanie specjalny kanał, który będzie przyjmować wodę po opadach. Z nich trafi ona do wspomnianych wcześniej zbiorników – powiedział klubowym mediom Karol Krępa z firmy Gran-Bud, wykonawcy odwodnienia liniowego w Zielonej Górze.

Początek prac na torze był uzależniony od długości trwania sezonu żużlowego. Jeśli budowa przebiegnie sprawnie, zakończy się ona końcem stycznia 2023.

Fot. Stelmet Falubaz Zielona Góra

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Ruszyła budowa odwodnienia liniowego w Zielonej Górze

Zostaw komentarz

×