Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Roman Jankowski i Damian Ratajczak opowiedzieli o turnieju towarzyskim w Lesznie

Roman Jankowski

Autor: Sebastian Krauz

Roman Jankowski i Damian Ratajczak opowiedzieli o turnieju towarzyskim w Lesznie

Roman Jankowski i Damian Ratajczak podsumowali turniej towarzyski, który odbył się w sobotę 8 października na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Doszło wtedy do meczu juniorów Fogo Unii Leszno z młodzieżową reprezentacją Danii oraz turnieju indywidualnego.

W turnieju indywidualnym wygrał Antoni Mencel, drugie miejsce zajął Hubert Jabłoński, a trzecie Kacper Teska. W meczu pomiędzy Unią Leszno a Danią, wysoko wygrała drużyna „Byków”. Zdecydowanie lepsi byli młodzi zawodnice Unii Leszno, którzy pokonali gości aż 65:24, a goście wygrali indywidualnie tylko jeden bieg (czternasty). Tamte zawody z kompletem punktów zakończyli Hubert Jabłoński oraz Kacper Teska. Wśród gości najlepiej pojechał Theo Bergkvist (6 pkt) oraz Andreas Kaag Jensen (5 pkt) który jako jedyny wygrał bieg.

Po meczu trener Roman Jankowski oraz Damian Ratajczak, udzielili wywiadu portalowi speedwayekstraliga.pl i opowiedzieli o samych zawodach, a także o wakacjach żużlowców. Ratajczak wystąpił w meczu sparingowym i w pięciu startach zdobył dwanaście punktów (cztery biegi wygrane i jeden defekt).

O swoim uczestnictwie w turnieju dowiedzieli się z… Facebooka

– W ubiegłym roku zrobiliśmy po raz pierwszy camp. W tym roku chcieliśmy po raz drugi zrobić przegląd młodzieży z zagranicy pod kątem przyszłorocznych rozgrywek U24 Ekstraligi. Chcieliśmy też przyjrzeć się naszym najmłodszym zawodnikom. Były to dla nich ostatnie zawody w tym roku – powiedział Roman Jankowski.

Damian Ratajczak natomiast opowiedział o swoich planach na późne wakacje.

– Ja chodzę do miejscowego technikum, więc wyjazd na tydzień czy 10 dni nie wchodzi obecnie w grę. Może pojadę na weekend w góry i tak będą wyglądały moje wakacje. Zrobię sobie 2 tygodnie pełnego luzu, odpoczynku i powoli będę rozpoczynał przygotowania do następnego sezonu – stwierdził Damian Ratajczak.

Fot. Mariusz Kapała

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *