Żużel - Best Speedway Tv

Rune Holta oficjalnie zakontraktowany w 1. Lidze Żużlowej! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rune Holta oficjalnie zakontraktowany w 1. Lidze Żużlowej!

Holta

Rune Holta oficjalnie zakontraktowany w 1. Lidze Żużlowej!

Pochodzący z Norwegii żużlowiec długo poszukiwał klubu na obecny sezon. Finalnie został zakontraktowany przez drużynę H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, która jednak posiada pełen komplet seniorów. Czy doświadczony zawodnik będzie miał zatem okazję do startów?

Dziś łódzki klub oficjalnie potwierdził, krążące od kilku dni, domniemywania dotyczące niespełna 50-letniego żużlowca. Rune Holta pochodzi co prawda z Norwegii, ale już od 2002 roku cieszy się on polskim obywatelstwem. Karierę w Polsce rozpoczął w 1993 roku w Zielonej Górze, a w ubiegłym sezonie reprezentował obecnego beniaminka 1. Ligi Żużlowej PSŻ Poznań.

Holta w swojej karierze czterokrotnie zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Norwegii, dwukrotnie Indywidualnego Mistrza Polski oraz jednokrotnie Wicemistrza. W roku 2003 wraz z drużyną z Częstochowy zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Od 2007 roku postanowił reprezentować polskie barwy w cyklu Grand Prix, na co zyskał zgodę Polskiego Związku Motorowego. W 2005, 2007 oraz 2010 roku wystąpił jako reprezentant Polski w Drużynowym Pucharze Świata, przyczyniając się do trzykrotnego zdobycia złotego medalu. Współpracował wtedy z obecnym trenerem H. Skrzydlewska Orła Łodzi – Markiem Cieślakiem.

Jak wspominaliśmy, łódzkie Orły posiadają na ten sezon pełną seniorską obsadę. Po kontuzji, do składu wrócił ostatnio Tomasz Gapiński. Kogo zatem miałby zastąpić Rune Holta? Z wypowiedzi Marka Cieślaka, podczas konferencji prasowej Orła, można wywnioskować, że najbliżej utraty pozycji w składzie znajduje się Timo Lahti. Czy doświadczony żużlowiec będzie zatem w stanie skuteczniej wesprzeć punktowo łódzką drużynę? Istnieje szansa, iż przekonamy się o tym już w nadchodzącym meczu.

ODWIEDŹ MAGZYN BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

fot. Orzeł Łódź – Facebook

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×