Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rune Holta wytłumaczył, czemu wybrał Poznań

Rune Holta

Rune Holta wytłumaczył, czemu wybrał Poznań

Rune Holta po dość udanym sezonie w eWinner 1. Lidze opuścił ROW Rybnik i podpisał kontrakt warszawski z Włókniarzem Częstochowa. Wykluczenie z rozgrywek Rosjan sprawiło, że w wielu zespołach zrobiły się spore dziury w składach i sugerowano, że z tego powodu Norweg z polskim obywatelstwem dołączy do jednej z ekstraligowych drużyn, ale on ostatecznie wybrał drugoligowy Poznań, a swoją decyzję wyjaśnił na łamach polskizuzel.pl.

„Miałem oferty ze wszystkich trzech klas rozgrywkowych i dość długo zastanawiałem się między tymi trzema opcjami. Finansowo z pewnością korzystniej byłoby jeździć w ekstralidze, ale tak naprawdę znaczenie miały trzy rzeczy. Po pierwsze przy regulaminie dopuszczającym zastępstwo zawodnika nie wiem, ile biegów miałbym okazję odjechać w Ekstralidze, a w Poznaniu będę miał zdecydowanie więcej jazdy. Po drugie załoga z Poznania podeszła konkretnie do tematu a fajnie jest iść gdzieś, gdzie człowiek widzi, że go chcą i im zależy. Spore znaczenie miała też osoba Tomka Bajerskiego, bo nie ukrywam, że się lubimy. Wreszcie po trzecie znaczenie miała logistyka. Do Poznania łatwo mi dolecieć a team ma też dogodny dojazd” – powiedział Rune Holta.

Gdy okazało się, że Rosjanie nie pojadą w polskich rozgrywkach, zaczęło się mówić o tym, że kontrakt 48-latka będzie jednym z najwyższych w kraju, ale tym plotkom zaprzeczył sam zawodnik – „Mam naprawdę dobry kontrakt, jak na warunki drugoligowe, ale kwoty krążące w internecie wzięły się z kosmosu” – podkreśla nowy nabytek PSŻ-u Poznań.

Warto również podkreślić, że obecnie starty w 2. Lidze Żużlowej nie są żadnym powodem do wstydu, bo te rozgrywki z każdym rokiem stają się coraz bardziej prestiżowe, co zauważył również sam Rune Holta – „Szczerze mówiąc, wcześniej druga liga była tak naprawdę półamatorska. Jednak patrząc na nazwiska, które się ostatnio pojawiły, to w tym roku poziom poszedł bardzo w górę. Pontus Aspgren, Kacper Gomólski, Jacob Thorssell, do tego mocni goście z Ekstraligi. Teraz to już nie odbiega od pierwszej ligi sprzed kilku sezonów”.

Na koniec Rune postanowił ocenić szansę drużyny z Poznania w 2. Lidze Żużlowej. Jego zdaniem PSŻ będzie jednym z lepszych zespołów, ale nie należy skreślać pozostałych klubów – „Nie ma co rozdawać miejsc przed sezonem. Jesteśmy mocni, możemy i chcemy wejść wyżej. Owszem, ludzie widzą w nas faworytów, ale my nie lekceważymy nikogo. Opole, Rawicz czy Rzeszów też wyglądają solidnie, Daugavpils ma specyficzny tor, a Tarnów czy Piła też będą chciały wygrywać. Sezon jest długi, ale myślę, że damy radę” – powiedział Holta dla polskizuzel.pl.

fot. Paweł Wilczyński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×