Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Rune Holta wytłumaczył, czemu wybrał Poznań

Rune Holta

Autor: Jakub Żak

Rune Holta wytłumaczył, czemu wybrał Poznań

Rune Holta po dość udanym sezonie w eWinner 1. Lidze opuścił ROW Rybnik i podpisał kontrakt warszawski z Włókniarzem Częstochowa. Wykluczenie z rozgrywek Rosjan sprawiło, że w wielu zespołach zrobiły się spore dziury w składach i sugerowano, że z tego powodu Norweg z polskim obywatelstwem dołączy do jednej z ekstraligowych drużyn, ale on ostatecznie wybrał drugoligowy Poznań, a swoją decyzję wyjaśnił na łamach polskizuzel.pl.

„Miałem oferty ze wszystkich trzech klas rozgrywkowych i dość długo zastanawiałem się między tymi trzema opcjami. Finansowo z pewnością korzystniej byłoby jeździć w ekstralidze, ale tak naprawdę znaczenie miały trzy rzeczy. Po pierwsze przy regulaminie dopuszczającym zastępstwo zawodnika nie wiem, ile biegów miałbym okazję odjechać w Ekstralidze, a w Poznaniu będę miał zdecydowanie więcej jazdy. Po drugie załoga z Poznania podeszła konkretnie do tematu a fajnie jest iść gdzieś, gdzie człowiek widzi, że go chcą i im zależy. Spore znaczenie miała też osoba Tomka Bajerskiego, bo nie ukrywam, że się lubimy. Wreszcie po trzecie znaczenie miała logistyka. Do Poznania łatwo mi dolecieć a team ma też dogodny dojazd” – powiedział Rune Holta.

Gdy okazało się, że Rosjanie nie pojadą w polskich rozgrywkach, zaczęło się mówić o tym, że kontrakt 48-latka będzie jednym z najwyższych w kraju, ale tym plotkom zaprzeczył sam zawodnik – „Mam naprawdę dobry kontrakt, jak na warunki drugoligowe, ale kwoty krążące w internecie wzięły się z kosmosu” – podkreśla nowy nabytek PSŻ-u Poznań.

Warto również podkreślić, że obecnie starty w 2. Lidze Żużlowej nie są żadnym powodem do wstydu, bo te rozgrywki z każdym rokiem stają się coraz bardziej prestiżowe, co zauważył również sam Rune Holta – „Szczerze mówiąc, wcześniej druga liga była tak naprawdę półamatorska. Jednak patrząc na nazwiska, które się ostatnio pojawiły, to w tym roku poziom poszedł bardzo w górę. Pontus Aspgren, Kacper Gomólski, Jacob Thorssell, do tego mocni goście z Ekstraligi. Teraz to już nie odbiega od pierwszej ligi sprzed kilku sezonów”.

Na koniec Rune postanowił ocenić szansę drużyny z Poznania w 2. Lidze Żużlowej. Jego zdaniem PSŻ będzie jednym z lepszych zespołów, ale nie należy skreślać pozostałych klubów – „Nie ma co rozdawać miejsc przed sezonem. Jesteśmy mocni, możemy i chcemy wejść wyżej. Owszem, ludzie widzą w nas faworytów, ale my nie lekceważymy nikogo. Opole, Rawicz czy Rzeszów też wyglądają solidnie, Daugavpils ma specyficzny tor, a Tarnów czy Piła też będą chciały wygrywać. Sezon jest długi, ale myślę, że damy radę” – powiedział Holta dla polskizuzel.pl.

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *