Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Rozpędzony Motor czy zmotywowana Stal? Kto okaże się lepszy na Jancarzu? [ZAPOWIEDŹ]

Motor
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Rozpędzony Motor czy zmotywowana Stal? Kto okaże się lepszy na Jancarzu? [ZAPOWIEDŹ]

Pora na hit 9. kolejki PGE Ekstraligi! Do Gorzowa Wielkopolskiego przyjeżdża aktualny Mistrz Polski, a zarazem lider tabeli – Orlen Oil Motor Lublin. Czy Mistrzowie po raz kolejny będą niepokonani? Czy może Stal Gorzów postawią się Koziołkom i zostaną pierwszą drużyną, która pokona w tym roku Mistrza? Gotowi na starcie drugiej z pierwszą drużyną w tabeli?

Zmotywowani gospodarze

ebut.pl Stal Gorzów aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli, z 11 punktami na koncie. Ostatnie dwa spotkania to pewne wygrane w wykonaniu drużyny z Gorzowa. Szczególnie ważne było ostatnie spotkanie z Unią Leszno, które Stal rozegrała na własnym owalu po prawie dwumiesięcznym rozbracie z własnym torem. Ten mecz zakończył się wynikiem 53:37. Świetnie spisali się Vaculik i Woźniak, którzy zdobyli po 9 punktów z dwoma bonusami. Bardzo dobrze wypadł również Jakub Stojanowski. Junior Stali odjechał cztery biegi, w których zdobył 8 punktów z bonusem. Czy i tym razem żużlowcy Stali poradzą sobie tak dobrze? Czy Stojanowski będzie lepszy od lubelskich juniorów?

Niepokonany Motor

Orlen Oil Motor Lublin nadal zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli, z 17 punktami na koncie. Mistrzowie Polski wygrali każdy z tegorocznych meczów, w których wzięli udział. Ostatnie spotkanie miało miejsce w Lublinie i było rozegrane 7 czerwca. Do Lublina przyjechała drużyna z Grudziądza. Mecz zakończył się po 10 biegach, ze względu na wzmagający się deszcz. Koziołki pokonały Gołębie 40:20 i zgarnęły pierwszy w tym sezonie punkt bonusowy. Świetnie wypadli Dominik Kubera i Jack Holder, którzy zdobyli po 8 punktów z bonusem. Czy i tym razem Motor Lublin pewnie zwycięży? Czy to będą kolejne łatwe punkty?

Ostatnie spotkanie

Ostatni raz obie drużyny spotkały się 19 kwietnia tego roku, kiedy to do Lublina przyjechała drużyna z Gorzowa. Tamtego dnia Motor Lublin pokonał gości 55:35. W drużynie Mistrza Polski najlepiej spisał się Zmarzlik (13 pkt +1) oraz Jack Holder (12 pkt +1). Natomiast w drużynie gości najlepiej pojechał Thomsen (10 pkt) oraz Vaculik (7 pkt +2). Ciężko będzie Stali odrobić te 20 pkt, by powalczyć o punkt bonusowy, ale wygranie spotkania nie jest niemożliwie.


Ostatni raz, gdy Koziołki przyjechały do Gorzowa, to mieliśmy jedno z najdłuższych spotkań w zeszłym sezonie, jak nie najdłuższe. Mecz rozpoczął się o 20:30, a zakończył się kilka minut przed 23. Ciężko było przejechać jeden czysty bieg zawodnikom. Finalnie tylko 5 biegów udało się odjechać za pierwszym razem, reszta miała przynajmniej jedną powtórkę. Zeszłoroczne spotkanie zakończyło się wynikiem 41:48. Miejmy tylko nadzieję, że tegoroczne spotkanie będzie pełne dobrego ścigania, a nie ciągłych spotkań z torem. Czy tak będzie? Czy Stal podyktuje trudne warunki Koziołkom? Czy to będzie kolejne zwycięstwo Mistrzów Polski?

O tym wszystkim przekonamy się już dzisiaj o godzinie 19:15. Mecz będzie można obejrzeć na Canal+ Sport lub śledzić jego przebieg dzięki naszej relacji.

Składy awizowane:

ebut.pl Stal Gorzów

9. Jakub Miśkowiak
10. Szymon Woźniak
11. Martin Vaculik
12. Mathias Pollestad
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Jakub Stojanowski

Orlen Oil Motor Lublin

1. Dominik Kubera
2. Jack Holder
3. Fredrik Lindgren
4. Mateusz Cierniak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Przyjemski
7. Bartosz Bańbor

MAAS 050524 75
Fot. Marta Astachow
5af70b0d 2ae8 4c2e ba50 6b93566dfdb9
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *