Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Równy, choć nieperfekcyjny Włókniarz. W Stali jeden zawodnik wyróżniony! [OCENY POMECZOWE]

włókniarz
Fot. Aleksandra Gucia

Autor: Dawid Ociepa

Równy, choć nieperfekcyjny Włókniarz. W Stali jeden zawodnik wyróżniony! [OCENY POMECZOWE]

TAURON Włókniarz Częstochowa pewnie pokonał ebut.pl Stal Gorzów 49:41 i już jest w zasadzie pewny awansu do półfinału. Na pewno skorzystali z kontuzji Andersa Thomsena, gdyż w zasadzie u każdego zawodnika gości można znaleźć pole do poprawy. Dziur jednak znajduje się więcej w Gorzowie, co jasno pokazują oceny pomeczowe żużlowców.

Prezes mówi o szansach swojego zespołu: Wartość drużyny oceniamy po play-offach

Skala ocen: 1-6

TAURON Włókniarz Częstochowa

Leon Madsen: 4+

Choć wysoka liczba punktów Duńczyka na to nie wskazuje, tego dnia z wartościowych rywali pokonał, tylko po razie, Martina Vaculika i Szymona Woźniaka. W Gorzowie to wystarczyło, ale w rewanżu kapitan Włókniarza musi wygrać więcej takich pojedynków.

Jakub Miśkowiak: 4

Zrobił to, czego od niego oczekiwano. Do optymalnej formy jeszcze jednak mu trochę brakuje, bo jeszcze rok temu potrafił pokonywać liderów rywali. W tym spotkaniu tego ostatniego zabrakło.

Kacper Woryna: 5

Cień na jego występ położyła druga seria, ale taki Kacper Woryna mógł się kibicom gości podobać. W pierwszym biegu stoczył interesującą walkę z Martinem Vaculikiem, a w trzech ostatnich startach był już nie do zdarcia.

Maksym Drabik: 4+

Maksym dołożył od siebie dwie „trójki”, a jeśli już przegrywał, to tylko z najlepszymi żużlowcami ebut.pl Stali Gorzów (i to w nie najgorszym stylu). Nie był to jednak czarujący Drabik z początku sezonu.

Mikkel Michelsen: 3

Wygrał bardzo ważny wyścig trzynasty, ale poza nim było krucho. Szarpał i wił się po torze, ale w tym ćwierćfinale przegrywał nawet z Oskarem Fajferem. Częstochowianie muszą liczyć na to, że było to spowodowane nienawiścią Mikkela do toru w Gorzowie, a nie kolejnym objawem słabszej formy Duńczyka.

Kajetan Kupiec: 2+

Ogromny „plus” dla Kajetana za wygraną z Oskarem Fajferem. Poza tym młody Tarnowianin zrobił to, czego się w Częstochowie spodziewano.

Kacper Halkiewicz: 2

Chyba już na stałe wyrwał sobie miejsce w składzie Włókniarza. Wygrywał z Jakubem Stojanowskim, co dało cenne punkty Włókniarzowi.

Franciszek Karczewski: brak oceny

Franciszek nie miał okazji, aby pojawić się na torze.

ebut.pl Stal Gorzów

Szymon Woźniak: 4

W Gorzowie Wielkopolskim głowią się, co by się stało, gdyby tak dobrze skończył, jak zaczął. Wypadek i niesłuszne wykluczenie zrobiły jednak swoje i Szymon w trzech ostatnich startach zgromadził jedyne 2 „oczka”.

Oskar Fajfer: 3+

Jeśli w składzie byłby Anders Thomsen, taki wynik Oskara byłby akceptowalny. Oskar jednak, żeby Stal mogła powalczyć, tych punktów musiał zrobić więcej. 29-latek zasługuje jednak na pochwałę za dwukrotne zwycięstwo z Mikkelem Michelsenem.

Martin Vaculik: 5

Taki lider był potrzebny. Po fatalnym pierwszym wyścigu znalazł odpowiednie przełożenia i już nikomu nie dał się złapać. W Stali na pewno liczą na taką powtórkę w Częstochowie!

Wiktor Jasiński: 1

Jeden start i zero punktów. Potem trener Stanisław Chomski nie dał już szansy zawodnikowi U-24.

Mathias Pollestad: 1+

„Plus” przyznany jedynie za walory artystycznie, bo młody Norweg gryzł tor, jak tylko mógł. Próbował łapać kontakt z liderami Włókniarza, ale to nie wystarczy w najlepszej żużlowej lidze świata.

Oskar Paluch: 3+

Zdaje się, że mógł pojechać raz czy dwa razy więcej, zastępując Mathiasa Pollestada. Pokonywał juniorów rywali, co jest już w zasadzie standardem.

Jakub Stojanowski: 1

Upadł w biegu juniorskim, nie liczył się kompletnie w walce o punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×