Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

ROW Rybnik wygrywa i przerywa serię zwycięstw Arged Malesy Ostrów 51:39 [RELACJA]

Mariusz Staszewski
fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Edyta Wojdeł

ROW Rybnik wygrywa i przerywa serię zwycięstw Arged Malesy Ostrów 51:39 [RELACJA]

Za nami jedno z pierwszych strać rozpoczynających fazę play off w 1. Lidze Żużlowej. ROW Rybnik wygrał na domowym owalu dwunastoma punktami i przerwał serię czterech zwycięstw pod rząd Arged Malesy Ostrowa Wielkopolskiego.

Żużel. Mecz pełen upadków w Landshut! Polonia lepsza przed rewanżem u siebie! Trans MF Landshut Devils 44-45 Abramczyk Polonia Bydgoszcz [RELACJA]

Pierwszą serię startów od podwójnej wygranej rozpoczęli gospodarze. W biegu młodzieżowym zdecydowanie lepiej, od osłabionych w tym zakresie Rekinów, prezentowali się juniorzy z Ostrowa, którzy odrobili straty z pierwszego biegu. Z uwagi na warunki pogodowe, już po dwóch pierwszych startach zapadła decyzja o konieczności polania toru. Wyścig trzeci bardzo dobrze Rozpoczął Jan Kvech, który zastąpił w programie Lecha Chlebowskiego. Natomiast Brady Kurtz został wyprzedzony przez obydwóch przedstawicieli Arged Malesy Ostrów. W biegu czwartym Francis Gusts i Sebastian Szostak wyszli na prowadzenie, jednakże szybko miejsce między nimi znalazł Patryk Wojdoło, w efekcie czego utrzymany został wynik remisowy.

Drugą kolejką zapoczątkowała walka Grzegorza Walaska z Janem Kvechem. Doświadczony Ostrowianin nie zamierzał jednak oddać najwyżej punktowanej pozycji i po raz kolejny starcie zakończyło się remisem. W biegu szóstym znacznie lepszą dyspozycją, niż wcześniej, wykazał się Brady Kurtz, który usilnie do samego końca walczył o trzy punkty. Jednakże na mecie jako pierwszy zameldował się Matias Nielsen, który pokonał zawodnika ROWu Rybnik zaledwie o centymetry i w ten sposób zapewnił gościom po raz pierwszy dwupunktową przewagę. Tor został ponownie nawodniony. Siódmy wyścig tego popołudnia zdominowali od startu rybniczanie. Dość szybko drugą pozycję odbił Tobiasz Musielak. Mimo usilnych starań nie zdołał on jednak wyprzedzić jeszcze Patryka Wojdyło.

Trzecia seria startów rozpoczęła się od wygranej Rybniczan. Osłabiony po kontuzji Francis Gusts pomimo starań nie zdołał wyprzedzić, debiutującego na własnym torze, Kamila Winklera. W kolejnym biegu Olivera Berntzona zastąpił Jakub Krawczyk, który nie dał się pokonać Matejowi Zagarowi i dowiózł do mety dwa punkty, całe starcie jednak zwycięstwem zwieńczyli żużlowcy ROWu Rybnik, którzy powiększyli swoją przewagę do czterech punktów. Wyścig dziesiąty ponownie zakończony wynikiem 4 do 2.

Ostatnią kolejkę w zespole gości z Arged Malesy Ostrów rozpoczęła podwójna rezerwa taktyczna. Pod taśmą Olivera Berntzona zastąpił Grzegorz Walasek, natomiast Francisa Gustsa, Tobiasz Musielak. Nie przyniosło, to jednak oczekiwanego rezultatu i rybnickie Rekiny powiększyły swoją przewagę o kolejne dwa punkty. Wyścig dwunasty dobrze rozpoczął Matias Nielsen, jednakże szybko uporał się z nim Patrick Hansen. Kolejna wygrana Rybnika 4 do 2. W kolejnym biegu na wstępie przeszkodzili sobie Brady Kurtz i Patryk Wojdyło, nie przeszkodziło im to jednak w przywiezieniu kolejnych czterech punktów.

Już przed biegami nominowanymi ROW Rybnik zapewnił sobie wygraną w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym. Pierwszą odsłonę wyścigu czternastego przerwał upadek Tobiasza Musielaka, który decyzją sędziego został wykluczony. W powtórce ponownie świetną jazdę zaprezentował Matias Nielsen, który pomimo naporu ze strony Rekinów, nie pozwolił się wyprzedzić ani Bradyemu Kurtzowi ani Janowi Kvechowi. Ostatnie starcie tego wieczoru prawie pozwoliło na zmniejszenie straty drużyny gości. Żużlowcy z Ostrowa jechali długo na 4 do 2, jednakże pod koniec Patryk Wojdyło zdołał odebrać punkt Matiasowi Nielsenowi.

ROW Rybnik 51 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Matej Zagar 2+11115+1
10Patryk Wojdyło33311+111+1
11Patrick Hansen3233213
12Lech Chlebowski0
13Brady Kurtz0233210
14Kamil Winkler0011
15Kacper Tkocz1012
16Jan Kvech31+1131+19+2

Arged Malesta Ostrovia Ostrów Wielkopolski 39 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Oliver Berntzon011
2Matias Nielsen23023010
3Grzegorz Walasek13220311
4Francis Gusts2002
5Tobiasz Musielak1+12202u7+1
6Sebastian Szostak2+11+103+2
7Jakub Krawczyk30205
8Jakub Poczta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *