Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

ROW Rybnik – Arged Malesa Ostriovia Ostrów Wielkopolski. Początek fazy play off 1. Ligi Żużlowej! [ZAPOWIEDŹ]

ROW Rybnik

Autor: Edyta Wojdeł

ROW Rybnik – Arged Malesa Ostriovia Ostrów Wielkopolski. Początek fazy play off 1. Ligi Żużlowej! [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami jedno z pierwszych spotkań fazy play off 1. Ligi Żużlowej. Już w tę niedzielę 20.08 o godz. 16:30 na Stadionie Miejskim w Rybniku tutejszy ROW Rybnik podejmie Arged Malesę Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Niedzielne spotkanie będzie ostatnim, otwierającym fazę play off na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze ostatnie odjechane na własnym torze spotkanie zakończyli z dziesięciopunktową stratą. Co więcej, ich przeciwnikiem była wtedy właśnie Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. W niedzielę otrzymają zatem szansę na swego rodzaju rewanż.

ROW Rybnik po czternastu kolejkach w 1. Lidze Żużlowej, na swoim koncie odnotował łącznie 18 punktów i uplasował się na czwartej pozycji w tabeli. W ostatnim rozegranym w fazie zasadniczej meczu z Enea Falubazem Zieloną Górą rybniczanie ponieśli największą w tym sezonie klęskę, przegrywając aż czterdziestoma punktami. To właśnie ta porażka oraz triumfy innych drużyn, przyczyniły się do znacznego obniżenia rybnickiej pozycji w pierwszoligowej klasyfikacji. Nie ulega zatem wątpliwości, iż Rekiny będą zmotywowane i chętne do pokazania się swoim kibicom z tej znacznie lepszej strony.

Dla Arged Malesy Ostrovi Ostrowa Wielkopolskiego będzie, to natomiast kolejna sposobność do zaznaczenia swojej rosnącej siły. Ostrowianie po czternastu kolejkach, z 21 pkt. wywalczyli sobie bowiem o jedną pozycję wyżej niż ROW Rybnik. Dodatkowo żużlowcy z Ostrowa ostatni mecz, przegrali na koniec czerwca podczas jedenastej rundy, a następnie już tylko świętowali zwycięstwa, w tym jedno właśnie w Rybniku. Ta świadomość bez wątpienia będzie bardzo podbudowująca dla coraz lepiej prezentującej się Arged Malesy.

O tym czy żużlowcom ROWu Rybnik uda się odegrać za porażkę w rundzie zasadniczej, czy też goście z Arged Malesy Ostrovii Ostrowa Wielkopolskiego będą kontynuowali zbieranie jakże cennych zwycięstw, przekonamy się już w niedzielę.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na Stadion Miejski w Rybniku przy ul. Gliwickiej 72 oraz przed telewizory na kanał Canal+ Sport 5. Początek transmisji o godz. 16:00, początek spotkania o godz. 16:30. Sędzią zawodów będzie Michał Sasień, komisarzem toru Krzysztof Guz, komisarzem technicznym Konrad Szymański, a przewodniczącym Jury Ryszard Bryła.

Awizowane składy:

ROW Rybnik:
9. Matej Zagar 
10. Patryk Wojdyło (U24)
11. Patrick Hansen
12. Lech Chlebowski
13. Brady Kurtz
14. Kamil Winkler
15. Kacper Tkocz
16. Jan Kvech

Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski:
1. Oliver Berntzon
2. Matias Nielsen (U24)
3. Grzegorz Walasek
4. Francis Gusts
5. Tobiasz Musielak
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk

M

fot. Andrzej Kozyrski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *