Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Walka o utrzymanie i ostatnia bitwa o premię. Zapowiedź meczu ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

ROW Rybnik

Autor: Edyta Wojdeł

Walka o utrzymanie i ostatnia bitwa o premię. Zapowiedź meczu ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Już w tę sobotę 23.07 o godz. 16:30 na Stadionie Miejskim w Rybniku odbędzie się ostatnie, dla tych drużyn, spotkanie fazy zasadniczej eWinner 1. Ligi. ROW Rybnik podejmie na domowym torze H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Dla pierwszych będzie to, walka o utrzymanie w eWinner 1. Lidze. Natomiast dla drugich ostatnia bitwa o premię.

Sobotnie spotkanie będzie meczem rewanżowym dwóch zespołów. Gospodarze, zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli eWinner 1. Ligi, będą walczyć o utrzymanie, słabej, ale dającej pewność pozostania w lidze, pozycji. Za to goście, pewni awansu do fazy play off, stoczą bój o ewentualną piątą pozycję w klasyfikacji oraz o premię obiecaną przez sponsora tytularnego łódzkich Orłów.

Pierwszy pojedynek tych drużyn odbył się na łódzkiej Moto Arenie 22 kwietnia. Wtedy też jadący na domowym torze żużlowcy H. Skrzydlewska Orła Łódź zapewnili sobie dwunastopunktową przewagę nad rybnickimi Rekinami, wygrywając w stosunku 51 do 39. Obydwa zespoły są bez wątpienia mocno zmotywowane. Widmo spadku do 2. Ligi Żużlowej wciąż ciąży nad ROWem, ale zawodnicy trenera Antoniego Skupienia będą mieli szansę na wykorzystanie atutu domowego toru. Dwanaście punktów różnicy po pierwszym spotkaniu daje nadal rybniczanom szansę na zdobycie punktu bonusowego. Dla łódzkiego Orła pojedynek ten będzie decydował głównie o pozycji jaką drużyna ta zajmie w klasyfikacji generalnej.

Obecnie znajdujące się na szóstej pozycji Orły, w fazie play off, czekałby mecz z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Jednakże jeśli żużlowcy, trenerów Michała Widery i Piotra Świderskiego, wygrają spotkanie w Rybniku i wywiozą dodatkowo punkt bonusowy, mają szansę na awans na piąte miejsce w tabeli eWinner 1. Ligi. Byłoby to równoznaczne z ponownym starciem ze Stelmetem Falubazem Zieloną Górą. Dodatkowo zawodnicy H. Skrzydlewska Orła Łódź mają za sobą już połowę wygranej walki o 50 tysięcy złotych premii, ufundowanej przez rodzinę Skrzydlewskich w przypadku wygrania meczy 13 i 14 rundy.

Czy dla łódzkiej drużyny byłoby lepiej zdobyć premię i uradować swoich kibiców wygraną? Czy też może pozostać na ostatniej pozycji i jednak zmierzyć się ponownie z bydgoską Polonią, z którą ostatni mecz Orłów, pomimo porażki na prawdę cieszył oko? Oraz czy ROW Rybnik zbierze ostatek sił i pokaże się z najlepszej strony na domowym torze, zapewniając sobie tym samym pozostanie w eWinner 1. Lidze? Odpowiedź na te i wszystkie inne pytania uzyskamy już jutro.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. Gliwickiej 72 w Rybniku oraz przed telewizory do Canal+ Sport 5 i Canal+ Online. Początek transmisji o godzinie 16:10 – studio, początek meczu 16:30. Sędzią zawodów będzie Arkadiusz Kalwasińsk, a komisarzem toru Krzysztof Guz.

Awizowane składy:

ROW Rybnik:
9. Nicolai Klindt
10. Andreas Lyager
11. Patryk Wojdyło
12. Krystian Pieszczek
13. Grzegorz Zengota
14. Kacper Tkocz
15. Paweł Trześniewski

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Brady Kurtz
2. Luke Becker
3. Norbert Kościuch
4. Marcin Nowak
5. Niels Kristian Iversen
6. Mateusz Dul
7. Nikodem Bartoch

fot. Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×