Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

ROW Rybnik ogłosił na prezentacji nowego zawodnika! Duże wzmocnienie

ROW Rybnik
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

ROW Rybnik ogłosił na prezentacji nowego zawodnika! Duże wzmocnienie

A więc stało się! Zakończyła się transferowa saga związana z Maksymem Borowiakiem. Już oficjalnie wiadomo, że wychowanek Fogo Unii Leszno będzie w sezonie 2024 reprezentował barwy INNPRO ROW-u Rybnik w Metalkas 2. Ekstralidze.

Nieco ponad miesiąc temu w rozmowie z portalem elka.pl Sławomir Kryjom zapowiadał, że jeszcze trochę potrwa cisza w kontekście Maksyma Borowiaka. Już wtedy jasne było, że młodzieżowiec udał się na rozmowy do dwóch klubów Metalkas 2. Ekstraligi – Abramczyk Polonii Bydgoszcz oraz INNPRO ROW-u Rybnik. Niedługo później okazało się, że bydgoszczanie sięgnęli po Franciszka Majewskiego, więc zwyczajnie nie mają już miejsca na kolejnego młodzieżowca, który bez dwóch zdań powinien jeździć w podstawowym składzie.

Na placu boju pozostał więc klub z Rybnika, który jednak z pewnością negocjował z Unią Leszno kwotę wypożyczenia. Wiemy doskonale, że nie są to tanie sprawy, jednak Krzysztof Mrozek rozpatrując to, co może dać im Borowiak w stosunku do ceny, jaką trzeba za niego zapłacić, dopiął ostatecznie wypożyczenie zawodnika.

18-latek został oficjalnie przedstawiony jako zawodnik ROW-u na prezentacji drużyny w sobotę, 9 marca. Stworzy on duet z Pawłem Trześniewskim lub Kacprem Tkoczem. Bez dwóch zdań będzie dużą wartością dodaną do rybnickiego zespołu i pomoże w walce o awans do PGE Ekstraligi. W ubiegłym roku w barwach Enea Falubazu Zielona Góra wykręcił średnią 1,238 punktu na bieg w szesnastu spotkaniach.

MAAS 120523 23
Fot. Marta Astachow
Maksym Borowiak
Fot. Czarny Productions

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *