Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Robert Kościecha ma żal do kibiców. „Nie chcę się z nimi pokłócić”

Robert kościecha

Autor: Jakub Bielak

ZOOleszcz GKM Grudziądz wygrał domowe spotkanie z NovyHotel Falubaz Zielona Góra, ale nie zdołał wywalczyć punktu bonusowego. Zielonogórzanie obudzili się w drugiej fazie spotkania, a według wielu wpływ na to miała niestandardowo długa przerwa po siódmym wyścigu.

Wówczas bowiem doszło do zamieszek na trybunach. Najzagorzalsi kibice GKM-u wzniecili ogień, między innymi podpalając szaliki drużyny przeciwnej. Sędzia w takiej sytuacji musiał zarządzić dłuższą przerwę, tak by organizatorzy mieli czas na uspokojenie sytuacji na trybunach oraz przede wszystkim po to, by widoczność była optymalna. Z trybun bowiem unosiły się spore nakłady dymu.

Nie chcę na gorąco poruszać tego tematu zachowania kibiców, bo nie chcę się z kibicami pokłócić […] W zimę spotkałem się z „szefem” tych kibiców i powiedziałem, żeby takie sytuacje się nie zdarzały. Po pierwsze klub płaci potężne kary za to, że taki sytuacje są. A po drugie chłopacy, byliśmy na fali wznoszącej, gdzieś psychicznie zeszli na dół. To było widać, że Zielona Góra złapała wiatr w żagle i zaczęli jechać — mówił po meczu nieco rozżalony Robert Kościecha dla klubowej telewizji.

Trener został dopytany o to, co stało się z torem podczas przerwy. Odpowiedź nie może zaskakiwać. Mamy końcówkę czerwca i dość wysokie temperatury. W takich warunkach tor bardzo szybko się przesusza. Wobec tego trzecia seria startów ruszyła na nieco innej nawierzchni, aniżeli życzyliby sobie tego gospodarze. Przede wszystkim jednak dłuższa przerwa wybiła ich z dobrego rytmu i pozwoliła zielonogórzanom „na nowo” wejść w mecz.

Przesuszył się. Wiadomo, jest ciepło. Wystarczy 15-20 minut, gdy nie ma wody i tor się przesusza. Jest troszeczkę inny tor. Zawodnicy mieli rację i tu nie ma o czym mówić – powiedział Kościecha przed kamerami.