Przejdź do treści
Artykuły/PGE EKSTRALIGA

Falubaz co raz bliżej awansu do fazy play-off? Beniaminek stoi przed szansą

Falubaz
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Paweł Płóciniak

Falubaz coraz bliżej awansu do fazy play-off? Beniaminek stoi przed szansą

Beniaminek PGE Ekstraligi jest w bardzo komfortowej sytuacji, jeśli chodzi o walkę o utrzymanie w najlepszej lidze świata. Aktualnie podopieczni Piotra Protasiewicza zajmują szóstą lokatę w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów na swoim koncie. Przed sobą mają również jeszcze trzy spotkania na swoim torze, w których będą mogli powiększyć swój dorobek.

W ostatniej kolejce Falubaz był blisko zwycięstwa w Grudziądzu, ale udało im się zdobyć tylko punkt bonusowy, który powoduje że jeśli zdobędą tyle samo oczek co GKM to będą wyżej w tabeli. Walka o utrzymanie również jest walką o awans do fazy play-off, więc niewykluczone, że ten punkt zdecyduje właśnie o tym kto się utrzyma albo kto awansuje do części finałowej.

NovyHotel Falubaz Zielona Góra ma przed trzy spotkania na domowym torze: z Lesznem, z Lublinem oraz z Toruniem. Z aktualnymi liderami i dominatorami PGE Ekstraligi raczej na punkty nie mogą liczyć, ale w pojedynkach z Unią oraz Apatorem, Falubaz będzie się liczył w grze o pełną pulę, ponieważ w Lesznie zremisowali, a w Toruniu przegrali tylko 46:44.

Jeśli udałoby się zielonogórzanom zwyciężyć oba spotkania i dopisać kolejne sześć punktów na swoje konto, może to dać nie tylko utrzymanie, ale także awans do fazy play-off. Będą wtedy mieć w dorobku aż trzynaście oczek, co będzie świetnym wynikiem jak na beniaminka. Jednak jeszcze przed drużyną Piotra Protasiewicza daleka droga, żeby myśleć o walce w najważniejszej części sezonu.

Miejsce premiowane awansem do fazy play-off dla beniaminka PGE Ekstraligi będzie olbrzymim sukcesem, bowiem ostatni raz zdarzyło się to w 2011 roku, również do sześciozespołowej części finałowej rozgrywek awansowała wtedy Stal Rzeszów. Aczkolwiek zajęcie szóstego miejsca po rundzie zasadniczej będzie wiązało się z rywalizacją w ćwierćfinale z Orlen Oil Motorem Lublin i o awans nawet jako „lucky loser” będzie bardzo ciężko.

Falubaz
Fot. Marta Astachow
448931625 1091018209298675 6747016074998402248 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *