Żużel - Best Speedway Tv

Rewanż już w Ekstralidze – zapowiedź meczu Motor Lublin – ROW Rybnik | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rewanż już w Ekstralidze – zapowiedź meczu Motor Lublin – ROW Rybnik

Rewanż już w Ekstralidze – zapowiedź meczu Motor Lublin – ROW Rybnik

Cóż to będzie za mecz! Z całą pewnością, będzie co oglądać. Już w ten piątek, 3 lipca Motor Lublin podejmie na swoim torze ROW Rybnik. Dla obydwu drużyn to będzie ważne starcie, ponieważ w tabeli mają tyle samo punktów i muszą coś sobie nawzajem udowodnić.

Przypomnijmy, że w sezonie 2018 lubelskie Koziołki walczyły z Rekinami o wejście do najlepszej żużlowej ligi na świecie. W pierwszym meczu finałowym to Rybnik był górą na własnym torze (52:38). Rewanż na lubelskim owalu zakończył się wygraną klubu znad Bystrzycy (53:37). Wtedy to Lublin triumfował i po 24 latach znów pojawił się w Ekstralidze, skazując ROW na dalszą walkę, ale z Falubazem Zielona Góra.

Jaki będzie wynik tego spotkania? Raczej pewnym faworytem w tym starciu jest Motor Lublin, który nie raz udowodnił, że na swoim torze jest prawie nie do złapania. W piątek nie zobaczymy Pawła Miesiąca, który po dwóch niezbyt udanych spotkaniach, został odstawiony od składu. Za niego pojawi się Jakub Jamróg. Ten zawodnik będzie miał szansę naprawić złe wrażenie po pierwszej kolejce. Czy to dobre posunięcie szkoleniowców? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. „Łełek” doskonale zna lubelski tor, więc mógłby wiele zdziałać. Za to Jamróg wciąż jest niewiadomą. Miejmy nadzieję, że tym razem pokaże się z lepszej strony.

W rybnickim składzie znów zabrakło miejsca dla Troy’a Batchelora, ale kolejną szansę dostał Siergiej Logatchev. Jednak ROW ma w swoim teamie byłego zawodnika Motoru, a mianowicie Roberta Lamberta, który bardzo dobrze zna tamtejszy tor. Popularny „Lamberator” może chcieć przypomnieć o sobie lubelskim działaczom i napsuć im krwi. Dodatkowo pojawiają się informacje o rzekomej zmianie w składzie Rekinów – Adrian Miedziński za Mateusza Szczepaniaka. Żaden z nich nie pokazał nic spektakularnego w poprzednich spotkaniach. Czy ta zmiana okaże się skuteczna czy jednak będzie można ją podsumować słynnym powiedzeniem „zamienił stryjek siekierkę na kijek”?

Reklamy

Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane już w piątek. Start pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 18.00.

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×