Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

Rekiny zgarniają pełną pulę! ROW Rybnik- Trans MF Landshut Devils 51:39 [Relacja]

Rekiny
For. Arek Siwek

Autor: Kamil Tokarczyk

Rekiny zgarniają pełną pulę! ROW Rybnik- Trans MF Landshut Devils 51:39 [Relacja]

W pierwszym meczu rewanżowym 8. Kolejki 1. Ligi Żużlowej, ROW Rybnik wygrał swoim torze z Trans MF Landshut Devils 51:39, a także w biegu piętnastym wyszarpał bardzo cenny punkt bonusowy. Najlepszym zawodnikiem po stronie gospodarzy był bezbłędny tego dnia Jan Kvech (13+2), natomiast ze strony gości najlepiej zaprezentowali się Kai Huckenbeck (12), oraz młodzieżowiec Norick Bloedorn (10+1).

Poranione Byki podejmą rękawicę? [ZAPOWIEDŹ]

Pierwsza seria to wymiany i podwójne zwycięstwa z obu stron. Inauguracyjny bieg to mocne uderzenie ze strony gospodarzy i podwójna wygrana pary Brady Kurtz-Matej Zagar, natomiast szybka odpowiedz, nastąpiła w biegu, młodzieżowym, kiedy to Norick Bloedron i Eric Bachhuber, również podwójnie pokonali Trześniewskiego oraz Tkocza.

Rybniczanie nie pozostali dłużni swoim rywalom i para Kvech-Hansen w biegu trzecim wygrywając 5:1, ponownie wysunęła gospodarzy na prowadzenie w całym meczu. Bieg czwarty to kolejny fenomenalny start Bloedorna, który po dwóch startach miał komplet sześciu punktów na swoim koncie, a sam młodzieżowiec “Diabłów” zdobył połowę punktów dla swojej drużyny w pierwszej serii startów.

Bieg piąty to pierwszy inny rezultat niż 5:1 tego dnia, z powodu dużego pecha Mateja Zagara, który jadąc na drugiej pozycji, zdefektował pod koniec pierwszego okrążenia i końcowo oglądaliśmy pierwszy biegowy remis. W biegu szóstym drużyna z Landshut wysunęła się na prowadzenie w całym spotkaniu, za sprawą biegowego zwycięstwa 2:4, pary Jeppesen-Huckenbeck.

Odpowiedź ze strony “Rekinów” nastąpiła już w kolejnym wyścigu, kiedy to para Patryk Wojdyło-Brady Kurtz, pokonała słabo dysponowanego tego dnia Berge. W trzeciej serii startów to znów gospodarze powiększyli przewagę i po dziesięciu biegach prowadzili 32:28, natomiast w dwumeczu wciąż było 72:78, dla Trans MF Landshut Devils.

Reklamy

W biegu jedenastym świetną dyspozycję potwierdził Jan Kvech, Czech po czterech startach wciąż był niepokonany i to biegi z jego udziałem miały największy wpływ na pozytywny wynik spotkania dla “Rekinów”. Sześć punktów straty pozwalały ekipie Sławomira Kryjoma na szachy taktyczne i ten już w wyścigu dwunastym w miejsce Erika Bachhubera, posłał do boju Noricka Bloedorna, jednak jedyne co udało się gościom wywalczyć w tym biegu to remis 3:3.

Nie pomogła również podwójna rezerwa taktyczna w biegu trzynastym i to rybniczanie prowadzili przed biegami nominowanymi 42:36. W biegu czternastym Jan Kvech i Brady Kurtz wygrywając 5:1, nie tylko przypieczętowali zwycięstwo w całym meczu, ale również doprowadzili do remisu 87:87 w całym dwumeczu i kwestia bardzo ważnego punktu bonusowego rozstrzygała się w ostatnim wyścigu tego dnia! W decydującym biegu to gospodarze okazali się lepsi i wygrywając 4:2, przypieczętowali wygraną w całym spotkaniu 51:39, a także zgarnęli punkt bonusowy!

Trans MF Landshut Devils: 39

NrNazwiskoIIIIIIIVXIVXVRazem
1Kai Huckenbeck11323212
2Jonas Jeppesen1311+1006+1
3Marius Hillebrand011
4Kim Nilsson2+122006+1
5Dimitri Berge0112
6Norick Bloedorn331+102110+1
7Erik Bachhuber2+102+1
8

ROW Rybnik: 51

NrNazwiskoIIIIIIIVXIVXVRazem
9Brady Kurtz2+1321311+1
10Patryk Wojdyło12+1025+1
11Matej Zagar3d33110
12Kamil Winkler0
13Patrick Hansen2+1231+1311+2
14Kacper Tkocz1001
15Paweł Trześniewski0000
16Jan Kvech332+132+113+2

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×