Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Poranione Byki podejmą rękawicę? [ZAPOWIEDŹ]

Byki

Autor: Bartosz Glapiak

Poranione Byki podejmą rękawicę? [ZAPOWIEDŹ]

Jednym z dwóch niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi będzie pojedynek Fogo Unii Leszno z ebut.pl Stalą Gorzów. Tydzień temu podopieczni Stanisława Chomskiego rozgromili Byki na własnym torze i dziś będą znacznie bliżej sięgnięcia po punkt bonusowy. Leszczynianie przystąpią do rywalizacji w potężnym osłabieniu.

Klasyfikacja generalna cyklu Speedway Grand Prix

Dla Fogo Unii Leszno ostatni czas nie jest udany. Trzy porażki z rzędu i dodatkowo kontuzje trzech zawodników podstawowego składu mocno odbiły się na sile zespołu. Byki po raz kolejny będą musieli radzić sobie bez Chris Holdera. Nie wystąpią także Nazar Parnitskyi oraz Grzegorz Zengota. Ten ostatni złamał obojczyk podczas spotkania w minionym tygodniu w Gorzowie Wielkopolskim. W poniedziałek po operacji pojawiła się nadzieja na występ „Zengiego” w niedzielę, jednak menadżer Piotr Baron przyznał, że zawodnik jeszcze w ten weekend na tor nie wyjedzie.

W Lesznie będą musieli liczyć na Bartosza Smektałę oraz Jaimona Lidseya. Ci nie prezentują w tym roku optymalnej formy, a kibice zaczynają tracić do nich zaufanie. Na ten moment jedynym mocnym punktem biało-niebieskich jest Janusz Kołodziej. Sam jednak meczu nie wygra i potrzebna będzie pomocy kolegów z zespołu. Spore nadzieje pokłada się w związku z tym w Damianie Ratajczaku. W piątek młodzieżowiec zdobył trzecie miejsce podczas inauguracyjnej rundy SGP 2 w Pradze. Prawdopodobnie w starciu z gorzowianami dostanie więcej szans na pokazanie się na domowej nawierzchni.

To samo dotyczyć będzie pozostałych juniorów miejscowych. Wiele wskazuje na to, że Antoni Mencel oraz Hubert Jabłoński zastępować będą awizowanego do składu Maurica Browna. Pojedynek zawodników do lat 21 będzie miał szczególne znacznie w tym spotkaniu. Oskar Paluch oraz Mateusz Bartkowiak nie pozostają bez szans na torze w Lesznie.

Fani gości z pewnością będą liczyć na gładkie zwycięstwo ich ulubieńców, szczególnie po wczorajszym zwycięstwie Marina Vaculika w Grand Prix Czech. Stalowcy od kilku sezonów dobrze czują się na leszczyńskiej nawierzchni, co potwierdzają wyniki. Ze względu na sytuacje kadrowe, faworytami dzisiejszego pojedynku są gorzowianie, jednak Bykom nie pozostaje nic innego jak walka do końca.

Awizowane składy:

ebut.pl Stal Gorzów:

 1. Szymon Woźniak
 2. Wiktor Jasiński
 3. Martin Vaculik
 4. Oskar Fajfer
 5. Anders Thomsen
 6. Oskar Paluch
 7. Mateusz Bartkowiak

Fogo Unia Leszno:

 1. Bartosz Smektała
 2. Janusz Kołodziej
 3. Adrian Miedziński
 4. Maurice Brown
 5. Jaimon Lidsey
 6. Antoni Mencel
 7. Damian Ratajczak

fot. własne

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×