Rekiny kontra rozdrażnione Lwy

Już dziś będziemy świadkami rywalizacji pomiędzy ROWem Rybnik, a Włókniarzem Częstochowa. Jest to zaległy mecz 6. kolejki, który nie odbył się po wykryciu COVID-19 w rybnickim parku maszyn. Derby województwa śląskiego szykują się zacięte, ponieważ żadna z drużyn nie będzie chciała mieć na swoim koncie kolejnej porażki.

Rekiny w składzie ze świeżo upieczonym Indywidualnym Mistrzem Europy – Robertem Lambertem – który jest zdecydowanie odkryciem tego sezonu, będą chciały pokazać na co ich stać na domowym torze. Niestety gospodarze nadal są osłabieni brakiem kontuzjowanego Andrzeja Lebiediewa, za którego będą stosowali zastępstwo zawodnika. Zastanawiające jest to, czy Mateusz Szczepaniak dostanie szansę od sztabu szkoleniowego, czy jednak w jego miejsce do składu po raz kolejny wskoczy gość rybniczan – Adrian Miedziński. Końcowy wynik uzależniony jest w dużym stopniu od dyspozycji rybnickiego idola – Kacpra Woryny, który w ostatnim czasie punktuje poniżej oczekiwań, ale również od Vaclava Milika, od którego wymaga się znacznie więcej. Przed ciężkim wyzwaniem staną także młodzieżowcy, którym przyjdzie się zmierzyć z jedną z najsilniejszych juniorskich par.

Drużyna z Częstochowy na pewno nie przyjeżdża tam przegrać. Z pewnością będą walczyć od początku do końca, jak prawdziwe lwy. Zwłaszcza, że są rozwścieczeni po ostatniej przegranej na swoim torze z Koziołkami z Lublina. Jeżeli chcą znaleźć się w pierwszej czwórce, nie mogą pozwolić, aby znów powinęła im się noga.
W składzie zespołu z Częstochowy zobaczymy wicemistrza Europy – Leona Madsena, który pewnie będzie chciał się odegrać na Lambercie po wczorajszym wieczorze. Oprócz niego szybki Paweł Przedpełski i Fredrik Lindgren. Oni również nie będą chcieli oglądać pleców rywali, podobnie jak para znakomitych juniorów Miśkowiak – Świdnicki, którzy są gotowi nawet do walki z seniorami.

Już o godzinie 20.00 będziemy oglądać pojedynek dwóch zespołów, które mają całkowicie inne cele na ten sezon. Walcząca o medale Częstochowa oraz chcący pozostać na dłużej w najlepszej lidze świata Rybnik. Jednak na ten mecz mają taki sam plan – zwycięstwo. Czy domowy tor pomoże Rekinom w zwycięstwie? A może to Lwy pokażą pazur? Wszystkiego dowiemy się po piętnastu wyścigach derbów śląskich!

fot. Speedwayekstraliga.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *