Przejdź do treści
Artykuły

Reaktywacja żużla w Pile! PKŻ Polonia Piła nowym klubem żużlowym

Reaktywacja żużla w Pile! PKŻ Polonia Piła nowym klubem żużlowym

Autor: Dominika Polesińska

Reaktywacja żużla w Pile! PKŻ Polonia Piła nowym klubem żużlowym

W końcu dobre informacje dla miłośników żużla w Pile. Szansa powrotu na stadion przy ul. Bydgoskiej jest bardzo wysoka. Wszystko wskazuje na to, iż nastąpi to już w przyszłym sezonie.

Ostatnie lata były bardzo trudne dla Piły. Mowa oczywiście o sytuacji finansowej związanej ze środowiskiem żużlowym. Od roku 2019 Polonia Piła nie startowała w rozgrywkach ligowych z powodu braku funduszy. Teraz pojawiła się nadzieja, aby odbudować istnienie Polonii na żużlowej mapie Polski. Jest to zasługa czterech przedsiębiorców i działaczy sportowych. Robert Sikorski (Budmax-Stal), Zbigniew Leszczyński (ZOOLeszcz), Paweł Woźniak (DPV Logistic) i Maciej Polny (SpeedwayEvents.pl) to nazwiska założycieli nowego klubu – PKŻ Polonia Piła. Łączy ich wspólna pasja do czarnego sportu, a niektórzy są ściśle związani z żużlem zawodowo.

Skąd pojawił się pomysł, aby to właśnie w Pile reaktywować żużel?

Obserwując sytuację żużla w Pile doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy podjąć się reaktywacji klubu, który ma dużą tradycję i z takim wnioskiem wystąpiliśmy do prezydenta Piotra Głowskiego – mówi jeden z założycieli PKŻ Polonia Piła.  – Możliwość poprowadzenia klubu, który zginął nam z mapy polskiego żużla to dla nas możliwość realizowania swojej pasji w praktyce. Nigdy nie mieliśmy okazji realizować tej pasji w sposób taki skanalizowany i funkcjonować w klubie, mieć wpływ na jego losy – dodaje Robert Sikorski podczas rozmowy w TV ASTA.

W poniedziałek, 29 marca o godzinie 12.00 odbyła się konferencja prasowa w trybie online zorganizowana przez pilski Urząd Miasta. Omawiano na niej plany i założenia związane z reaktywacją żużla w Pile. Powiadomiono wtedy o nazwie drużyny oraz ambitnych celach jakimi są wystartowanie w przyszłorocznym sezonie II ligi, a jeszcze w tym roku rozpoczęcie naboru do szkółki żużlowej.

Założyciele gwarantują, że są w stanie pokryć budżet na cały sezon z własnych środków. Bez wątpienia, stabilność finansowa w tym przypadku jest jak najbardziej potrzebna. Nie powinno być z tym żadnego problemu, biorąc pod uwagę, że sponsorami klubu mają być bardzo dobrze znane firmy z PGE Ekstraligi, które aktualnie wspierają GKM Grudziądz. Pomocnej dłoni możemy się także spodziewać ze strony miasta. Prezydent Piły Piotr Głowski podpisał list intencyjny deklarujący wsparcie dla szkółki żużlowej oraz zapewnienia infrastruktury.

Inicjatorzy nowego klubu żużlowego są na etapie tworzenia statutu stowarzyszenia i wkrótce chcą je zarejestrować. Z takim tempem działania, wierzymy, że jak najszybciej usłyszymy ryk silników dochodzący ze stadionu w Pile. Mamy taką nadzieję i mocno trzymamy kciuki za reaktywację!

fot. https://www.asta24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *