Żużel - Best Speedway Tv

"Będzie to najlepszy ruch dla mnie i dla mojej kariery" - Rasmus Jensen o zmianie barw na sezon 2023 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Rasmus

„Będzie to najlepszy ruch dla mnie i dla mojej kariery” – Rasmus Jensen o zmianie barw na sezon 2023

„Będzie to najlepszy ruch dla mnie i dla mojej kariery” – Rasmus Jensen o zmianie barw na sezon 2023

Rasmus Jensen to kolejny zawodnik, który liczy na odbudowanie sił w barwach zielonogórskich Myszy. Stelmet Falubaz Zielona Góra w nadchodzącym sezonie, po raz kolejny będzie walczył o powrót do PGE Ekstraligi. Po odejściu Maxa Frickea i zakończeniu kariery zawodniczej przez Piotra Protasiewicza podstawą do osiągnięcia tego celu jest bez wątpienia budowa nowego składu.

Rasmus Jensen jest 29-letnim Duńczykiem, który ściganie na polskich torach rozpoczął w 2014 roku. Na swoim koncie posiada drużynowe osiągnięcia w reprezentacji Danii. Jeden srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów oraz dwa drużynowe wicemistrzostwa Europy.

W sezonie 2022 Jensen reprezentował drużynę Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a w klasyfikacji generalnej eWinner 1. Ligi uplasował się na piątej pozycji z średnią biegopunktową równą 2,250. Na 92 odjechane biegi 41 razy meldował się na mecie przywożąc dla swojej drużyny trzy punkty. Na kolejny sezon zdecydował się jednak na zmianę barw i postanowił dołączyć do zespołu Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Na łomach Falubaz Tv Rasmus udzielił swojego pierwszego, dla tej drużyny oczywiście, wywiadu. Żużlowiec przyznał, że po pierwszym kontakcie z klubem nie był od razu bardzo nastawiony na zmiany. Jednakże w efekcie dokładnych przemyśleń uznał on, że może być to najlepszy ruch dla jego dalszej kariery.

Podobnie do Przemysława Pawlickiego jest on bardzo pozytywnie zaskoczony atmosferą pomiędzy zawodnikami, która powinna pomóc w osiąganiu postawionych przed drużyną celów. Rasmus Jensen podkreślał, że drużyna na papierze wygląda na mocną, ale o wszystkim zadecyduje to co wraz z kolegami będą w stanie zaprezentować na torze w trakcie sezonu. Duńskiemu zawodnikowi nie brak pozytywnego nastawienia i już z zapałem wyczekuje on wiosny, która przyniesie ponowną okazję do ścigania.

Kolejny Brytyjczyk wraca do Polski! Lokomotiv Daugavpils z kolejnym transferem

Jak podkreślaliśmy wcześniej w nadchodzącym sezonie 2023 Stelmet Falubaz Zielona Góra ponownie ma zamiar stanąć do walki o najwyższe cele, czyli upragniony powrót do PGE Ekstraligi. Między innymi właśnie takie założenia miały wpływ na decyzję Rasmusa by dołączyć do składu Myszy. Duńczykowi bardzo zależy na uczestniczeniu w staraniach o największy możliwy na tym poziomie rozgrywkowym sukces. Wszystko sprowadza się bowiem do tego, że Rasmus Jensen po prostu ma chrapkę na jazdę na najwyższym poziomie i wierzy w to, że wraz z nową drużyną będzie w stanie to osiągnąć.

Reklamy

Duński żużlowiec oprócz startów w lidze polskiej ma zamiar nadal reprezentować barwy swojego „domowego” klubu, czyli Holsted Tigers. Dodatkowo Rasmus na sezon 2023 planuje również starty w lidze szwedzkiej w barwach Dackarny Målilli. Przed Duńczykiem zatem bardzo pracowity rok. Kibice Falubazu muszą więc mieć nadzieję, że nie braknie mu na to wszystko sił i będzie w pełni efektywnie spisywał się podczas występów w zielono-żółto-białych barwach.

Czy były zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk podoła stawianym przed nim oczekiwaniom i wraz z zielonogórskimi Myszami spełni swoje marzenia o startach w PGE Ekstralidze? Odpowiedź na to pytanie przyniesie nam dopiero kolejny sezon.

Fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – ODWIEDŹ NASZ KANAŁ NA YouTube

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×