Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności

Rafał Wilk w wybitnej formie. Były żużlowiec wygrał kolejny wyścig w tym roku

Rafał Wilk

Autor: Sebastian Krauz

Rafał Wilk w wybitnej formie. Były żużlowiec wygrał kolejny wyścig w tym roku

Rafał Wilk notuje kapitalną końcówkę roku. Były żużlowiec i trener przedwczoraj wygrał pierwszą edycję Handbike CUP Kraków Małopolska, a wczoraj 21 Poznań Maraton. Polski paraolimpijczyk zdradził również, że przygotowuje się już na zawody na Majorce.

Rafał Wilk jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym polskim paraolimpijczykiem. Mimo 47 lat na karku, były żużlowiec nie odpoczywa i startuje w kolejnych turniejach. Ba! Nie tylko startuje, ale przede wszystkim wygrywa. Rafał Wilk wygrał w tym miesiącu już trzy zawody. Najpierw 2 października wygrał on 99 edycję Kosice Peace Marathon – Medzinárodný maratón mieru Košice, czyli najstarszego maratonu w Europie. Następnie okazał się najlepszy w pierwszej edycji Handbike CUP Kraków Małopolska, a wczoraj wygrał 21 Poznań Maraton. Rafał Wilk za pośrednictwem swojego Facebooka zdradził także, że już w środę czego wylot na kończące sezon zawody na Majorce.

Prezes Polonii Bydgoszcz o składzie na sezon 2023: „Nie będziemy się zadłużać”

Rafał Wilk to były polski żużlowiec i trener. Obecnie trenuje kolarstwo na rowerze z napędem ręcznym, tzw. handbike. Jest wychowankiem Stali Rzeszów, w której barwach w 1991 roku zdał licencję. Jego karierę żużlową brutalnie przerwał wypadek do którego doszło 3 maja 2006 roku, po którym stracił władzę w nogach i w konsekwencji zakończył karierę żużlową. Później przez pewien czas był trenerem żużlowych drużyn z Lublina czy Rzeszowa. Po wypadku zaczął uprawiać narciarstwo zjazdowe na nartach jednośladowych mono ski, ale przede wszystkim uprawia on kolarstwo na rowerze z napędem ręcznym, tzw. handbike. W tej dyscyplinie też odnosi największe sukcesy.

Wilk to między innymi trzykrotny Mistrz Paraolimpijski z Londynu (2012) i z Rio de Janeiro (2016) w handbike’u, a także Wicemistrz z Rio de Janeiro (2016), dwukrotny Mistrz Świata z Kanady 2013, Mistrz Świata z Greenvill 2014 USA czy dwukrotny Mistrz Świata z Nottwil Szwajcaria 2015.

Fot. Rafał Wilk / Facebook

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Rafał Wilk w wybitnej formie. Były żużlowiec wygrał kolejny maraton w tym roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×