Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Prezes Polonii Bydgoszcz o składzie na sezon 2023: „Nie będziemy się zadłużać”

prezes Polonii

Autor: Wiktoria Wybraniec

Prezes Polonii Bydgoszcz o składzie na sezon 2023: „Nie będziemy się zadłużać”

Polonia Bydgoszcz powoli zaczyna zamykać skład na 2023 rok. Do klubu po rocznej przerwie ma powrócić David Bellego i Andreas Lyager. Prezes Jerzy Kanclerz przyznaje, że skład jest zbudowany na miarę możliwości finansowych klubu.

Andreas Lyager i David Bellego to zawodnicy, którzy w 2021 roku reprezentowali barwy Abramczyk Polonii. Po rocznej rozłące zdecydowali się powrócić na tzw. stare śmieci i ponownie zdobywać punkty dla Gryfów. Prezes klubu, Jerzy Kanclerz ma jasne stanowisko w tej sprawie.

– Andreas Lyager bardzo chciał znów u nas jeździć. Jak sam powiedział, chciał wrócić do domu, do swojego żużlowego domu. W Rybniku był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny, a ja mam nadzieję, że jeszcze lepsze wyniki będzie osiągał w barwach Abramczyk Polonii. Cieszę się, że znów współpracujemy. Z Davidem Bellego rozstawaliśmy się w niezbyt dobrej atmosferze. Miałem do niego żal, została jakaś zadra, ale idziemy do przodu. Wiem, że chciał sprawdzić się na wyższym poziomie sportowym i trudno mu się dziwić. Otwieramy teraz nowy rozdział i wierzę, że będzie nam się dobrze współpracowało – mówił dla prezes Polonii Jerzy Kanclerz na łamach pomorska.pl, lokalnej gazety.

Jak na razie wiadomo, że w biało-czerwonych kevlarach zobaczymy Kennetha Bjerre, Davida Ballego, Andreasa Lyagera, Benjamina Basso i Wiktora Przyjemskiego. Niedawno krążyły słuchy jakoby Grzegorz Zengota i Przemysław Pawlicki mieliby dołączyć do składu.

Znamy stan zdrowia Krystiana Pieszczka

– Brakuje nam zawodnika U24, Polaka oraz drugiego juniora. Skład jest zbudowany na miarę naszych możliwości finansowych. Wszystko ogłosimy na początku listopada. Nie będziemy się zadłużać, trzeba być odpowiedzialnym, a każdy podpis pod umową musi mieć pokrycie w budżecie klubu. Przy okazji sprostuję – nie było żadnych rozmów z Grzegorzem Zengotą, ani Przemysławem Pawlickim. W ogóle nie było tego tematu – kontynuuje prezes Polonii .

W poprzednim sezonie strategia z Lyagerem i Bellego w składzie się nie powiodła. Czy tak samo będzie w przyszłym?

Mieliśmy już obu zawodników w składzie, mieliśmy z nimi walczyć o awans, ale sezon nie zakończył się wtedy po naszej myśli. Przypominam, że borykaliśmy się wtedy z urazami naszych zawodników, co miało duży wpływ na wyniki. Od kilku lat staramy się bić o ten awans. Na razie nie wychodzi, ale z każdym rokiem robimy krok do przodu. W 2021 zabrakło nas w play off, w 2022 odpadliśmy w półfinale. Mam nadzieję, ze w 2023 będziemy cieszyć się z awansu. Choć, liga znów będzie bardzo wymagająca – zakończył rozmowę prezes Polonii.

Polonia ma za sobą udany, choć pechowy sezon. Po rundzie zasadniczej była nieocenionym liderem tabeli z 6 punktami przewagi nad Falubazem Zielona Góra. Problemy zaczęły się w półfinale właśnie z tą drużyną. Kontuzja Adriana Miedzińskiego była jedną z przyczyn zakończenia marzeń o awansie. Czy „Gryfom” uda się zbudować skład jeszcze mocniejszy niż w tym roku i będzie on na miarę awansu? Tego dowiemy się za dwa tygodnie.

Fot. Emilia Hamerska – Lengas

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Prezes Polonii Bydgoszcz o składzie na sezon 2023: „Nie będziemy się zadłużać”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *